Samsun Haber: O sitelere itibar edilmemeli

Samsun Haber: İMEF Samsun İl ve İlçe Temsilcilikleri, gazetecilik mesleğini kötüye kullanarak yayın yaptıklarını öne sürdüğü internet sitelerine karşı uyarıp, 'O sitelere itibar edilmemeli' açıklamasında bulundu.

 O sitelere itibar edilmemeli

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Samsun İl ve İlçe Temsilcilikleri, ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride, gazetecilik mesleğini kötüye kullanarak yayın yaptıkları öne sürülen internet sitelerine karşı uyarıda bulunuldu.

İTİBAR CELLATLIĞI YAPILIYOR

İnternet gazeteciliğinin son yıllarda yaygınlaşan ve gelişen bir alan haline geldiğinin ifade edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İnternet gazeteciliğinin, ehil olmayan, meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişi ve kişilerce icra edilmeye başlanır olması, çeşitli sorunları da beraberinde getirmiştir. Reklam vermeyen kurum ve kuruluşları hedef alarak, aslı astarı olmayan bilgi ve belgeye dayalı olmayan içerikler yayınlanması, tehdit ve şantaja yönelik itibar cellatlığı yapılması, kişisel paranoyaların topluma yansıtılması gibi eylemler bulunmaktadır. Gazetecilik mesleğinin güven ve itibarının korunması amacı ile, meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilerin yayına aldıkları sitelere itibar edilmemesi, bunlara prim verilmemesi çağrısında bulunuyor, gazetecilik mesleğini zedeleyen, tehdit ve şantaja yönelik, iftira içerikli yayınlarla kişileri haksız zan altında bırakma girişimlerine karşı ise yetkilileri göreve çağırıyoruz."EN ÇOK OKUNANLAR

5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

1 5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

2 Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

3 Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

4 İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

5 Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret

6 Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret


SIRADAKİ HABER