HaberlerSamsun Haberleri O sitelere itibar edilmemeli

O sitelere itibar edilmemeli - Samsun Haberleri

İMEF Samsun İl ve İlçe Temsilcilikleri, gazetecilik mesleğini kötüye kullanarak yayın yaptıklarını öne sürdüğü internet sitelerine karşı uyarıp, 'O sitelere itibar edilmemeli' açıklamasında bulundu.

 O sitelere itibar edilmemeli

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Samsun İl ve İlçe Temsilcilikleri, ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride, gazetecilik mesleğini kötüye kullanarak yayın yaptıkları öne sürülen internet sitelerine karşı uyarıda bulunuldu.

İTİBAR CELLATLIĞI YAPILIYOR

İnternet gazeteciliğinin son yıllarda yaygınlaşan ve gelişen bir alan haline geldiğinin ifade edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İnternet gazeteciliğinin, ehil olmayan, meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişi ve kişilerce icra edilmeye başlanır olması, çeşitli sorunları da beraberinde getirmiştir. Reklam vermeyen kurum ve kuruluşları hedef alarak, aslı astarı olmayan bilgi ve belgeye dayalı olmayan içerikler yayınlanması, tehdit ve şantaja yönelik itibar cellatlığı yapılması, kişisel paranoyaların topluma yansıtılması gibi eylemler bulunmaktadır. Gazetecilik mesleğinin güven ve itibarının korunması amacı ile, meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilerin yayına aldıkları sitelere itibar edilmemesi, bunlara prim verilmemesi çağrısında bulunuyor, gazetecilik mesleğini zedeleyen, tehdit ve şantaja yönelik, iftira içerikli yayınlarla kişileri haksız zan altında bırakma girişimlerine karşı ise yetkilileri göreve çağırıyoruz."

SIRADAKİ HABER
}