Adıyaman haber: Erdoğan: 'Programa alınan yatırımların yüzde 90'ı gerçekleştirildi'

Adıyaman haber: Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, yapılacak hizmetler ile 2019 yılında Adıyaman'daki köylerin şehir ile farkının kalmayacağını söyledi.

Erdoğan: 'Programa alınan yatırımların yüzde 90'ı gerçekleştirildi'

Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından köylere götürülen hizmetleri yerinde incelemek için bazı il encümenleri ile birlikte Kahta'ya ilçesine bağlı köylere giden Başkan Mehmet Can Erdoğan, yapılan hizmetleri değerlendirdi.
Köylerin ihtiyaçlarını köyde yaşayan vatandaşlarla birlikte tespit ettiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, 'Her zaman olduğu gibi bugün de il genel meclis üyelerimiz Mehmet Kaya, Sırrı Köse ve Abuzer Yalvaç ile birlikte sahadayız. Kahta ilçesinin büyük köylerinden olan Salkımbağı (Alüt) köyündeyiz. Köyde yapımı devam eden köyün kilitli parke taşını yerinde inceliyoruz. Köyün sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Bu güzergah üzerinde olan Çukurtaş ve Çaltalı köyleri ile çevredeki mezraları da ziyaret ederek yapılan hizmetleri yerinde inceleyip sorunları tespit ediyoruz. Köylerin ihtiyaçlarını köyde yaşayan kardeşlerimizle birlikte tespit ediyoruz. Kasım ayında ve 2018 yılı yatırım yılı programının yapılmasında tespit ettiğimiz hizmetleri dikkate alarak değerlendirmesini yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda tüm kadromuz sahada çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı ziyaret ederek sıkıntılarını dinleyerek sorunlarını çözüyoruz.
AK Parti olarak bizler hizmet aşkıyla çalışıyoruz. Derdimiz hizmettir ve hizmet olmaya devam edecektir. Vatandaşlarımıza daha fazla hizmet yapmanın gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımıza kısa dönemde hizmetlerin kısa sürede götürülmesi ve hizmetin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Hedefimiz Adıyaman'ımıza 2018 ve 2019 yılları içerisinde köylerimizin şehirlerimizle herhangi bir farkı kalmamasıdır' dedi.
2017 yılında programa alınan hizmetlerin yüzde 90'ının gerçekleştiğini vurgulayan Erdoğan, '2017 yılında programa aldığımız hizmetlerin yüzde 90'ı gerçekleşmiştir. Başta içme suları, yol, birinci ve ikinci kat asfalt, yol bakım ve onarım, yama işleri, köy kanalizasyonu ve köy içi kilitli parke taşı büyük köylerimizde başlamasıyla birlikte Salkımbağı köyü, Cendere, Eski Kahta, turizm güzergahında olan köylerimizin çöpleri toplanıyor. İlçelerimize mesire alanları yapılıyor. Köylerimize çok amaçlı sosyal tesisleri ve taziye evleri yapılıyor. İçme suyu il ilgili sıkıntılar giderildi. Kuraklık nedeniyle sıkıntı çeken köylerimize bundan sonra sıkıntılarla karşı karşıya kalmamaları için gereken önlemler alınmıştır. Çalışma mevsiminin sonuna kadar büyük oranda bitecektir' ifadelerini kullandı.

Erdoğan: “Programa alınan yatırımların yüzde 90’ı gerçekleştirildi"EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Samsun'da şüpheli ölüm!

2 Samsun'da şüpheli ölüm!

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

3 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

4 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Samsun'un akciğeri olacak

5 Samsun'un akciğeri olacak

Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

6 Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

Samsun'da cephanelik gibi otomobil

7 Samsun'da cephanelik gibi otomobil

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

8 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

9 Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

10 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'


SIRADAKİ HABER