Mersin haber: Şehit ve gazi yakınları Çanakkale ruhunda buluştu

Mersin haber: Erdemli'de yaşayan şehit ve gazi aileleri, Erdemli Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Çanakkale'yi ziyaret ettiler.

Şehit ve gazi yakınları Çanakkale ruhunda buluştu

3 gün üren program kapsamında Çanakkale'ye giden şehit ve gazi yakınları, şehitlik ziyaretinde duygu dolu anlar yaşadı. Etkinlik dolayısıyla Erdemli Belediyesine ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür eden katılımcılar, ayrıca Konya ve Bursa'ya da gezdiler.
İlk olarak Konya'da Mevlana Türbesi ve ardından Alaaddin Tepesini ziyaret eden katılımcılar, edilen duaların ardından Çanakkale'ye ulaştı. Burada gün boyunca şehitlikleri ziyaret eden şehit ve gazi yakınlarına, bölgenin tarihi ve aynı zamanda Çanakkale savaşının anlatan rehberler eşlik etti. Erdemlili şehitlerin bulunduğu şehitliği de ziyaret eden katılımcılar, Balıkesir'de konakladı.
Çanakkale'den sonra şehit ve gazi aileleri Bursa'ya götürüldü. Bursa Ulu Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından ilk olarak Bursa Tophane ziyaret edildi. Osmanlı beyliğinin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin türbesinde Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Bu ziyaretin kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade eden şehit ve gazi aileleri, geziyi düzenledikleri için Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür ettiler.
Bu tür etkinlikleri sık sık tekrar edeceklerini kaydeden Başkan Tollu, Erdemli Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlamında da önemli bir seviyede olduğunun altını çizdi.

Şehit ve gazi yakınları Çanakkale ruhunda buluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

2 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

3 Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

4 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Bitigen'i bitirdiler

5 Bitigen'i bitirdiler

Akıl vermek...

6 Akıl vermek...

Samsunspor revire döndü

7 Samsunspor revire döndü

BAL'da yarış kızıştı

8 BAL'da yarış kızıştı

Samsunspor rakiplerle sevindi

9 Samsunspor rakiplerle sevindi

Tesislerde zirve

10 Tesislerde zirve


SIRADAKİ HABER