HaberlerUşak HaberleriUşak'ta ilginç dolandırıcılık iddiası

Uşak'ta ilginç dolandırıcılık iddiası - Uşak Haberleri

Uşak'ta sosyal medya üzerinden başlayan arkadaşlık, akabinde dolandırıcılığa dönüştü. Olayla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alınırken, 1 kişinin de aranması devam ediyor.

Uşak'ta ilginç dolandırıcılık iddiası

Edinilen bilgiye göre mağdur olduğunu iddia eden C.E. (22) isimli şahıs, yaklaşık bir ay önce Facebook hesabından, kendisini asker arkadaşı olarak tanıtan kişi tarafından gönderilen arkadaşlık isteği kabul etti. C.E. Uşak'ta ikamet eden ve kendisinden, buldukları yaklaşık 17 kilogram gömüyü satmak için yardım istediklerini belirttiği olayın akabinde, İstanbul'dan Uşak'a gelip 1 adet numune altın alarak geri döndü. C.E. İstanbul'da bir kuyumcuya götürdüğü numunenin, Osmanlı Dönemine ait olduğunu öğrendi. Uşak'taki şahıslarla tekrar irtibat kuran C.E. ellerindeki altını, kilogramı 30 bin Türk Lirasından, 5 kilogram karşılığında toplam 150 bin Türk Lirası vererek satın aldı. C.E. elindeki altınları İzmir'de bir kuyumcuya götürdüğünde sahte olduğunu anlayınca soluğu Uşak Emniyet Müdürlüğünde alarak konuyla ilgili şikayetçi oldu.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışmalar neticesinde dolandırıcılık olayına karışan şahısların; S.A.(22), M.K.(23) ve İ.S.(47) olduğu tespit etti. S.A. ve M.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alırken, şahıslar çıkarıldıkları adli merciler tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firari olan İ.S. (47) isimli şahsın ise yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
Emniyet yetkilileri vatandaşların bu tür dolandırıcılık konularına karşı daha dikkatli ve duyarlı olmalarını söylerken, telefonda kendilerini Polis, Asker, Savcı veya Kamu Görevlisi olarak tanıtan şahıslara itibar etmemelerini, şüpheli bir durumla karşılaştıklarında anında 155 Polis İmdat İhbar Hattını arayarak bildirmelerini söylediler.

Uşak’ta ilginç dolandırıcılık iddiası

SIRADAKİ HABER
}