HaberlerDenizli HaberleriPamukkale Belediyesinden 'Yeni İmar Yönetmeliği' semineri

Pamukkale Belediyesinden 'Yeni İmar Yönetmeliği' semineri - Denizli Haberleri

Denizli'nin Pamukkale Belediyesi tarafından 1 Ekim'de yürürlüğe giren 'Yeni İmar Yönetmeliği' ile ilgili belediye personeline bilgilendirme semineri düzenlendi.

Pamukkale Belediyesinden 'Yeni İmar Yönetmeliği' semineri

Pamukkale Belediyesi tarafından belediye personeline 'Yeni İmar Yönetmeliği' semineri verildi. Seminere ilçe belediye yetkilileri, mimarlar ve mühendisler yoğun ilgi gösterdi. İki gün süren seminerde Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Türkiye Belediyeler Birliği Yapı Daire Başkanı Abdurrahman Keleş yer aldı.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 1 Ekim'de yürürlüğe giren Yeni İmar Yönetmeliği'nin önemine dikkat çekerek, 'Amacımız, tüm belediye personelimizle birlikte halkımıza en kaliteli hizmeti vermek. Bu amacımız doğrultusunda da son olarak 'Yeni İmar Yönetmeliği' hakkında hem belediye personelimizin hem de diğer kurumlardan imar konusunda faydalanmak isteyen herkese açık olarak seminer düzenledik. Seminerde vatandaşımızı bina yapımından arsa alımına kadar birçok konuda bilgilendirdik. Son yıllarda hükümetimizin çalışmaları ve imar yönetmeliğindeki düzenlemelerle farklılıklar oluştu. 2013 yılından sonra özellikle üç tane farklı yönetmelik vardı. 30 Haziran'da yeni bir yönetmelik çıktı ve 3 ay uzatıldı. 1 Ekim 2017 itibari ile bütün yönetmelikler bir kenara bırakılıp tek yönetmeliğin çatısı altında yürünmeye çalışıyor. Sıcağı sıcağına bu yönetmelikte yorum farkları olmaması anlamında bir seminer olsun istedik' dedi.
Türkiye Belediyeler Birliği Yapı Daire Başkanı Abdurrahman Keleş de, imar konusunun çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Pamukkale Belediyesinden ’Yeni İmar Yönetmeliği’ semineri

SIRADAKİ HABER
}