HaberlerSamsun Haberleri Sanata katkı sürecek

Sanata katkı sürecek - Samsun Haberleri

Kültür İşleri Müdürlüğü'nün ilçenin sosyal ve kültürel hayatına katkı yaptığını dile getiren Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Sanata katkımız sürecek' dedi

 Sanata katkı sürecek

Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, düzenlediği etkinliklere bir yenisi daha ekledi. UNİMA Uluslararası Kukla Karagöz Federasyonu tarafından İbiş ve Sevimli Kuklalar oyunu, iki gün boyunca izleyicisiyle buluştu. Oyun, 6 Kasım pazartesi günü Mustafa Erdin İlk ve Ortaokulu, İMKB Şehit Erol Haspulat YİBO'da, 7 Kasım'da ise Doğanca İlkokulu ve Şehit Burak Perçin İlkokulu'nda sahnelendi.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Kültür İşleri Müdürlüğü'nün sürdürdüğü yoğun çalışma ile ilçenin sosyal ve kültürel hayatına katkı yaptığını dile getiren Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Sele-sepet şenlikleri, sünnet şölenleri, Kapıkaya Festivali, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, tiyatrolar, resim yarışmaları, musiki faaliyetleri, sanat kursları gibi çeşitli etkinlikler düzenliyor ve düzenlenen etkinliklere katkı veriyoruz. Yeni mahalle olan köylerimizde geleneksel kültürümüzün eserlerini öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat faaliyetlerine öğrencilerimiz ve hemşehrilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}