Çorum haber: Kargı Ülkü Ocakları organ bağışı için kampannya başlattı

Çorum haber: ÇORUM (İHA) – Kargı Ülkü Ocakları Başkanı Murat Soruk, organ bağışı konusunda ilçede seferberlik başlattıklarını belirterek, ülkücüleri organ bağışına davet etti.

Kargı Ülkü Ocakları organ bağışı için kampannya başlattı

Kargı Ülkü Ocakları Başkanı Murat Soruk, ''Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammet Kadir Demir'in organ bağışı haftası nedeniyle basında yer alan açıklamasında 'Kargı organ bağışında Çorum ilçeleri arasında en az organ bağışı yapan ilçeler arasında' cümlelerinden sorumluluk hissettik. Bu nedenle Ülkü Ocakları olarak organ bağışı kampanyası başlattık. Kampanyamızın örnek olması açısından ilk olarak şahsım adına organ bağışında bulunarak kampanyamızı başlatıyorum'' dedi.
Herkesi organ bağışında bulunmaya davet eden Soruk, 'Ülkemizde organ nakli bekleyen binlerce insan olduğu hepimizin malumudur. Organ nakilleri ile hayata tutunmak isteyen insanlara organlarımızı bağışlamayı, bir insanlık görevi olarak görüyoruz. Öldükten sonra organların toprak olmasından çok başka bir bedende can bulması daha yerinde bir karardır. Bu nedenle organ bağışında bulunmak kutsal bir görevdir. Bağışta bulunmaya engel bir hastalığı bulunmayan tüm ülküdaşlarımızı ve vatandaşlarımız organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz'' diye konuştu.
Soruk organ bağışı kampanyasında bulunmak isteyenlerin gerekli formları Ülkü Ocakları Kargı İlçe Başkanlığı'ndan veya Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi'nden temine edebileceklerini belirterek, ''Duyarlı herkesin umudunu kaybedenlere umut olmasını bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Kargı Ülkü Ocakları organ bağışı için kampannya başlattıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Bir yerden başlamalıyız

2 Bir yerden başlamalıyız

Taraftardan akın var

3 Taraftardan akın var

Samsun'da çalıştılar

4 Samsun'da çalıştılar

Rakip genç ve dinamik

5 Rakip genç ve dinamik

Öğretmenlik aşk ister

6 Öğretmenlik aşk ister

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

7 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

8 Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

9 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

10 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk


SIRADAKİ HABER