Haberler Başkandan hediye kitap

Başkandan hediye kitap

19 Mayıs Belediye Başkanlığı bir kültür hizmetini daha hayata geçirerek, Anadolu Lisesi'nde 'İki Cihan Güneşi Hz. Muhammed'in Hayatı' kitabını öğrencilere hediye etti

 Başkandan hediye kitap

Kültür hizmetlerine devam eden 19 Mayıs Belediye Başkanlığı, Anadolu Lisesi'nde 'İki Cihan Güneşi Hz. Muhammed’in Hayatı' kitabını öğrencilere hediye etti. Belediye Başkanı Osman Topaloğlu da katıldığı söyleşide öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN

Öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatan Topaloğlu, "Ne olmak istediğini karşısına hedef olarak koymuş bir ağabeyinizim. Hepinizi böyle bir hedefi olmalı. Mesleğinizi insani boyutunu düşünerek icra etmelisiniz. Akademik olarak mutlaka başarınız olacaktır. Şu an sizlerin aranızda matematiği başarılı olan arkadaşımız olabilir. Hepimizin kendine göre üstün bir yönü vardır. Esas olan herkesin kendine göre o üstün yönünü alıp bir noktaya taşımasıdır. Türk örf ve adetleri bilmelisiniz. En azından bir spor dalıyla uğraşmalısınız. Dinimizi çok iyi öğrenmelisiniz ve öğrenmeniz için de hiçbir cemaate de ihtiyacınız yok. Diyanet İşleri Başkanlığımız hepimize yeter. Peygamber Efendimizin hayatını örnek almalıyız. Onun gibi yaşamaya çalışmalıyız" dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere, 'İki Cihan Güneşi Hz. Muhammed’in Hayatı' kitabı hediye edildi.

 

SIRADAKİ HABER
}