HaberlerSamsun Haberleri Yüksek Lisans tezini Terme için hazırladı

Yüksek Lisans tezini Terme için hazırladı - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Kastamonu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde devam ettiği Yüksek Lisans programını tamamladı

 Yüksek Lisans tezini Terme için hazırladı

Kastamonu Üniversitesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi arasında imzalanan protokol doğrultusunda, meclis çatısı altında verilen eğitimlerle hazırlanan yüksek lisans programına katılan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans programını tamamladı. diplomasını aldı. Üniversitenin bu alanda ilk mezunu olan ve yüksek lisansını tam puan ile bitiren Başkan Kul, diplomasını Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’dan aldı.

HİZMET ÜRETMEYE DEVAM

Başkan Kul, hazırladığı 'Terme İlçesi Geri Dönüştürülebilir Atık Potansiyelinin Tespit Edilerek, Kaynağında Araştırmaya Yönelik Çalışmaların Yapılması' yüksek lisans tezi ile ilçe için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
Topluma yararlı işler yapmaya devam edeceklerini belirten Kul, "Sahadaki tecrübeleri, akademik alanla destekleyerek topluma daha yararlı bir belediye başkanı olarak hizmet vermeyi ümit ediyorum. Daha önceki çalışmalarımdan farklı olarak Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerine bütün dünyadaki yenilikleri takip ettik. Bunun sonucunda da diploma almaya hak kazandık. Bu konuda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Kul'un Kastamonu programına eşi Nuran Kul ve oğlu Fırat Kul da katıldı.

 

SIRADAKİ HABER
}