HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da yabancı fiyaskosu

Samsunspor'da yabancı fiyaskosu - Samsunspor Haberleri

Transfer yasağının kalkmasının ardından iki dönemdir kadrosunu güçlendiren Samsunspor, yabancı oyuncularda adeta fiyasko yaşadı.

Samsunspor'da yabancı fiyaskosu

Taraftarın geçen sezon Adiloviç, Lumu, Kevin ve Tom'la yaşadığı hayal kırıklığı, bu sezon da Sifakis, Samaras, Larbi, Angan ve Chibuike ile devam etti.

BİR TEK KONE

Samsunspor, 2015-2016 sezonu devre arası ve 2016-2017 sezonu başında FIFA'dan gelen 2 dönem transfer yasağı cezası nedeniyle kadrosuna takviye yapamamıştı. Geçen sezon devre arasında cezası biten Samsunspor, uzun süren görüşmelerin ardından takviyelerle kadroyu güçlendirdi. Ancak Famoussa Kone hariç yapılan Tom Muyters, Kevin Brands, Jeroen Lumu ve Eldin Adiloviç transferleri taraftarlarda büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Sezon sonunda da Kone ile anlaşılamazken, diğer 4 yabancının sözleşmeleri fesih edildi.

SINIFTA KALDI

Bu sezona 'O sene bu sene' sloganıyla başlayan Samsunspor yönetimi, yabancı oyuncu transferinde yine sınıfta kaldı. Alınan kaleci Michali Sifakis, Georgios Samaras, Mohamed Larbi, John Chibuike ve Davy Angan, geldikleri günden bu yana ne hazır görüntü verdi, ne de takıma beklenilen katkıyı yapabildi. İki transfer döneminde de yabancı oyuncu konusunda sınıfta kalan Samsunspor yönetimine, taraftarlar da sosyal medya üzerinden tepki gösteriyor. Bu devre arasında da bazı yabancı oyuncularla yolların ayrılabileceği konuşuluyor.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}