HaberlerBursa HaberleriYıldırım'da engelliler yalnız değil

Yıldırım'da engelliler yalnız değil - Bursa Haberleri

Yıldırım Belediyesi, 1806 engelli vatandaşı doğum günlerinde evlerinde ziyaret etti.

Yıldırım'da engelliler yalnız değil

Belediye, yürütülen saha çalışmaları ve Yıldırım Kaymakamlığı'ndan elde edilen veriler neticesinde tespit edilen ilçedeki engellilerin doğum günlerini kutluyor. Yıldırım Belediyesi Engelsiz Masa tarafından 6 Mart 2017'de başlatılan projeyle bugüne kadar 1806 engelli vatandaşın doğum günü kutlandı. Engelliler evlerinde ziyaret edilerek, doğum günü pastası kesiliyor.
İlçedeki nüfusun yüzde 13'ünü engelli vatandaşlar oluşturduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 'İnsanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir oluşturmak için çok sayıda projeyi hayata geçirdik. İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak için azami gayret gösteriyoruz. Evlerinde ziyaret ederek onlarla sohbet ediyor, özel günlerinde yanlarında olarak yalnız olmadıklarını gösteriyoruz. Bizler için her biri yarı bir değere sahip engelli vatandaşlarımızı belediyemiz bünyesinde bulunan 'Engelsiz Masa' çalışanlarımızla ziyaret ederek doğum günlerini kutluyoruz. Onların mutluluğu bizlerin mutluluğu' diye konuştu.
Edebali, 'Onları hayatın vazgeçilmez unsurları olmaları konusunda teşvik ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve akülü sandalye temin ederken, belediye hizmet binası bahçesine ve Barış Manço Kültür Merkezi'ne yerleştirdiğimiz akülü tekerlekli sandalye şarj istasyonları ile engelsiz ulaşım sağlıyoruz. Engelli kardeşlerimizin hem hobi hem meslek sahibi olduğu 'Müzik Akademisi' ve 'Engelsiz Mutfak' ile onların başarılarına şahit oluyoruz' ifadelerini kullandı.

Yıldırım’da engelliler yalnız değil

SIRADAKİ HABER
}