HaberlerEşini sevgilisine öldürtüp, cinayetin ardından katille çay içmiş

Eşini sevgilisine öldürtüp, cinayetin ardından katille çay içmiş

Z.S. isimli vatandaş, sevgilisine kocasını öldürttü. Cinayetin ardından ise kocasının kuzeni olan sevgilisiyle oturup çay içti.

Eşini sevgilisine öldürtüp, cinayetin ardından katille çay içmiş

Konya'nın Altınekin ilçesinde, Ali Sarı'yı (37) pancar tarlasında tabancayla başından vurarak öldürdüğü iddia edilen amcasının oğlu İ.Sarı (47) ile öldürülen Sarı'nın cinayeti azmettirdiği ileri sürülen eşi Z. Sarı (31), çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İ. Sarı, ifadesinde, Z. Sarı ile 6 aydır ilişkisi olduğunu, kuzenini de ilişkiden şüphelendiği için öldürdüğünü itiraf etti. İki sevgilinin cinayetin ardından çay demleyip içtikleri ortaya çıktı.

Olay, geçen 2 Kasım günü Altınekin ilçesine bağlı Yenice Mahallesi Kalınyer mevkiinde bulunan pancar tarlasında meydana geldi. İlçede çiftçilik yapan 2 çocuk babası Ali Sarı, pancar sökmeye gittiği tarlasında sabah saatlerinde işçiler tarafından başından tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olayın ardından çalışma başlatan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ali Sarı'nın akrabası ve çevresindeki 70 kişinin ifadesine başvurdu. İfadesine başvurulanlardan Mü. Sarı (24), ölü bulunan Sarı'nın amcasının oğlu İ. Sarı'ya daha önce tabanca verdiğini ileri sürdü. Jandarma, durumdan şüphelenip 3 çocuk babası çiftçi İ. Sarı'yı gözaltına aldı.

"EŞİ ORTADAN KALDIRALIM DEDİ"

Şüpheli İ. Sarı, ifadesinde, amcasının oğlu Ali Sarı'nın eşi Z. Sarı ile 6 aydır gönül ilişkisi yaşadığını; Z. Sarı'nın cep telefonuna gelen bir mesaj nedeniyle eşinin ilişkilerinden şüphelenmeye başladığını ileri sürdü. Bunun üzerine de Z. Sarı'nın, Ali Sarı'yı öldürmesini istediğini iddia eden İ. Sarı, "Z. Sarı, 'Şunu ortadan kaldıralım ve şundan kurtulalım. Yoksa bizi köye rezil edecek' diye cep telefonuma mesaj attı. Ali'nin de tarlada çalıştığını söyledi. Mesaj üzerine tarlaya gittim. Traktör üzerinde bir süre Ali ile sohbet ettik. Daha sonra tabancayla başına ateş ederek öldürdüm. Kaçarken de yolda tabancayı attım" dedi.

"ÖLDÜRDÜKTEN SONRA BİRLİKTE ÇAY İÇTİK"

Şüpheli İ. Sarı, ifadesinde ayrıca kuzeni Ali Sarı'yı öldürdükten sonra başında yaklaşık yarım saat ağladığını ve daha sonra Z. Sarı'nın yanına gittiğini söyledi. Burada Z. Sarı'nın çay demlediğini ileri süren İ. Sarı, "Kuzenimi öldürdükten sonra cesedin başında yarım saat boyuncu ağladım. Daha sonrada Z.'nin evine gittim. Z. çay demledi. Karşılıklı çay içtik. Daha sonra birbirimize sarılıp ağladık. Z.'yi çok seviyorum, ona aşığım. Ali'yi öldürdüğüm için pişmanım. Şimdiki aklım olsa öldürmezdim" diye konuştu.

"ONDAN İNTİKAM ALMAK İSTEDİM"

Z. Sarı ise İ. Sarı ile olan ilişkisini itiraf edip şunları söyledi:

"Eşimin kadınlarla birlikte olduğunu biliyordum. Ondan intikam almak istedim. Ali, cep telefonuma isimsiz olarak gelen bir mesajı gördü. 'Ben bu numarayı savcılığa verip kim olduğunu ortaya çıkaracağım' dedi. O numarayı verseydi, bizim ilişkimiz de ortaya çıkacaktı. Ben de bundan korktum. İ.'ye mesaj atıp, durumu anlattım. 'Ondan kurtul, bizi köye rezil edecek' dedim."

Sorgulamanın ardından şüpheliler İ. Sarı, Z. Sarı ve olayla bağlantısı olduğu ileri sürülen M. Sarı dün adliyeye sevk edildi. İki sevgilisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, M. Sarı ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. konya  


SIRADAKİ HABER
}