Aydın haber: Didimli esnaflardan şehit yakınları ve gazilere büyük duyarlılık

Aydın haber: Aydın'ın Didim ilçesinde duyarlı esnafların kendi aralarında başlattığı şehit yakını ve gazi ailelerine yönelik duyarlılık kampanyası takdir topluyor.

Didimli esnaflardan şehit yakınları ve gazilere büyük duyarlılık

Zaman zaman ülke genelinde başka kişi yada firmalarca yapılan 'Şehit yakını ve Gazi ailelerine' yönelik duyarlılık, Didimli esnaflardan da gelmeye başladı.
Didim'de taksicilik yapan Mümin Var adlı vatandaş 'Şehit yakını ve Gazi ailelerini' ücretsiz taşıyacağını sosyal medya hesabından açıklarken Var'a bir destek de Kiralık araç işletmecisi Hakkı Kaşan'dan geldi. Kaşan'da 'Şehit yakını ve Gazi ailelerinin' istediği zaman istediği aracı kiralayıp kullanabileceklerini dile getirdi. İki esnafın duyarlılığına ilçede Sıhhi tesisatçılık yapan Ufuk Yegi 'Şehit yakını ve Gazi ailelerinin' klima ve benzeri bakım ve onarımlarını ücretsiz yapılacağını açıkladı. Öte yandan ise Araç bakım ustası Mehmet Ali Acar'da Şehit yakını ve Gazi ailelerinin bakımlarını da ücretsiz yapılacağını sosyal medya hesabından paylaştı.
Şehit yakını ve Gazi ailelerine yönelik bu duyarlılığı başlatan Mümin Var 'Geçtiğimiz günlerde aldığımız şehit haberleri ülkemizi ve bizleri derinden üzdü. Ben de bu topraklar için yani bizler için can veren şehitlerimiz için ne yapabilirim diye düşünürken bu fikir aklıma geldi. Aracımın da üzerine yazdım ve sosyal medya hesabımdan paylaştım. Çok güzel tepkiler aldım. Benden sonra da başlatan arkadaşlarımız olmuş. Şu ana kadar arayan kimse olmadı ama keşke arasalar. Bu duyarlılığın artmasını diliyorum.'dedi.
Kiralık araç işletmecisi Hakkı Kaşan ise, Mümin Var'ın ardından kendisinin de bu duyarlılığa katıldığını belirterek 'Ardından bir çok arkadaşımdan güzel tepkiler geldi; sanayi de bazı arkadaşlarda bu işe destek oldular. Bizler ülke insanı olarak birlik ve beraberliğimiz her zaman ve her yerde göstermeliyiz' diye konuştu.

Didimli esnaflardan şehit yakınları ve gazilere büyük duyarlılıkEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

4 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

5 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

6 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

7 Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

8 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

10 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama


SIRADAKİ HABER