HaberlerBursa HaberleriYıldırım'da güç birliği

Yıldırım'da güç birliği - Bursa Haberleri

Yıldırım Belediyesi, kadınlar ve çocuklar için Türk Telekom'un başlattığı teknoloji seferberliğine destek verdi.

Yıldırım'da güç birliği

Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'nda kadınlara ve çocuklara temel internet kullanımının yanı sıra e-devlet başta olmak üzere, Google Maps, internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı gibi uygulamaların öğretildiği gezici eğitim tırını Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de ziyaret etti. Kadınların ve çocukların hayatlarını daha da kolaylaştıracak internet kullanımının öğretildiği eğitimlere katılan Başkan İsmail Hakkı Edebali, 'Türk Telekom'la güç birliğinde şehrimizde hayırlı bir iş yapıyoruz. Artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Şehirlerin, ülkelerin rekabeti teknolojik imkânlar üzerinde kurulu. İnsanımızı dünyaya hazırlarken teknolojik gelişmeleri takip edebilen, teknolojiyi kullanabilen, olup bitenleri inceleyen; tarihimize, değerlerimize, kültürümüze bağlı bir nesil yetiştirirken, özellikle belli bir yaşın üzerindeki insanlarımızın da teknolojiden istifade edecek imkânlara kavuşması için anlamlı projeye destek veriyoruz' dedi.
Edebali, 'Türkiye'nin 22 ilinde mobil eğitim tırında gerçekleştirilecek bu projenin Bursa ayağına biz ev sahipliği yapıyoruz. Hepimizin ortak hedefi hem yerel kalkınmayı sağlayacak, hem de insanlarımızın var olan teknolojiyi güvenli bir şekilde iyi kullanmalarını sağlayacak alanlar oluşturmak. İki gün süren ve özelikle kadınlarımıza yönelik yapılan bu faaliyetin düzenlenmesi çok anlamlı. İnsana yapılan yatırım en değerli olan yatırımdır. Özellikle artık hepimizin hayatını kolaylaştıran teknolojik cihazların doğru ve güvenli kullanımı çok önemli. Projeye ilginin olması bizi memnun ediyor. Yapılan hizmetler de karşılığını kısa sürede buluyor. Yıldırımlı hemşehrilerimiz de büyük bir katılım gösterdiler. Projenin kadınlarımıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.
38 şehirde yürütülen ve iki gün süren teknoloji seferberliğinin Bursa ayağının Yıldırım'da düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Türk Telekom Kurumsal İletişim Etkinlik Kıdemli Uzmanı Ünzile Narmanlıoğlu, 'Yıldırım Belediyesi'nin önemli desteğiyle Yıldırım'da özellikle kadınların yoğun katılımını görmek bizleri mutlu etti. Daha çok ev hanımlarına yönelik bu projede e-devlet kullanımı, hastaneden randevu alımı, sosyal medyanın güvenli kullanımı gibi eğitimler veriyoruz. Özellikle katılımcılarımıza ilk tavsiyemiz sosyal medya hesaplarında çocuklarının fotoğraflarını paylaşmamaları, herkesle arkadaş olmamaları ve kızlık soyadlarını paylaşmamaları üzerine oluyor. Çünkü bankalar ve birçok kurumda kullanılan güvenlik soruşturmasında kızlık soyadı yer alıyor. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik yürüttüğümüz teknoloji seferberliğinde bizlere destek olan Yıldırım Belediyesi'ne kurumum adına teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

Yıldırım’da güç birliği

SIRADAKİ HABER
}