HaberlerOrdu HaberleriFatsa HEM'in kurslar başladı

Fatsa HEM'in kurslar başladı - Ordu Haberleri

Fatsa Halk Eğitim Merkezi(HEM) 2016-2017 eğitim yılına birbirinden farklı dallarda açtığı kurlarla başladı.

Fatsa HEM'in kurslar başladı

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı, '2016-2017 yılında toplamda 810 kurs 20 bin 228 kursiyerle zirveyi gördük. Ortalama her yıl yüzde 30 kursiyer artışı hedefliyoruz' dedi.
Müdür Yazıcı şöyle devam etti: 'Yaygın eğitim kurumu olarak sadece ana binamız da değil Fatsa'mızın her noktasında kurslar açmayı planlıyoruz. Fatsalı vatandaşlarımıza ilgileri, yetenekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermek amacındayız. Bu amaçla yaptığımız alan taramalarında bu yıla ait kurslarımız başladı. Fatsa Halk Eğitim Merkezi hem Fatsa'nın hem de bölgenin yükselen bir değeri olarak vatandaşlarımızın karşısında yer almaktan mutluluk ve onur duyacaktır. Gerek halk eğitim merkezi gerekse yaygın eğitim merkezi olarak hayat boyu genel müdürlüğümüzün planlamaları doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor.'
Her yıl açılan kursların yanında projelenen bir kaç kurs şeklinin olduğunu belirten Müdür Yazıcı, 'Bu yıl model gemi yapımı ve ebru sanatı kurslarında üzerinde çalışma yapacağız. Ebruyu kullanarak kumaşa baskısı, sene başında sergi yapmıştık. Fatsa'ya özgü gemi modelleri üreterek bunları hem turizme hem de Fatsa'ya kazandırmak arzusundayız. Yine bölgemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlarımızın İngilizce dışında da alternatifler sunmak peşindeyiz. Modülümüze yeni eklenen Gürcüce, Rusça, Fransızca ve Arapça gibi diğer dil kursları ile ilgili bölgede ilkleri yapmanın peşindeyiz. Fatsa Halk Eğitim Merkezi kendi binasında olmanın her zaman avantajını kullanmakta ancak Fatsa bölgesinin genel nüfusu düşünüldüğünde Fatsa'yı sadece Fatsa olarak algılamamak gerektiği Fatsa'nın arkasındaki 6-7 ilçeyle birlikte büyük bir güç olduğunu ve nüfusunu da buna göre planlandığını bildiğimiz için biz de çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Binamız biraz yetersiz kalıyor, mahallelerimizde diğer bölgelerde ek bina arayışlarımız sürüyor. İnşallah bu binalarla ilgili gelişme sağlanırsa daha iyi ve çabuk hizmet verme anlamında daha güzel ve kaliteli yerlerde hizmet vermek için gereğini yapacağız' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}