Samsun Haber: Samsun Büyükşehir 800 milyon TL'nin peşinde

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 yılı performans programı açıklandı. Programa göre Büyükşehir kentsel yaşam kalitesini arttırmak başta olmak üzere birçok stratejik amaçla 800 milyon TL'lik bütçelik performans hedefliyor

Samsun Büyükşehir 800 milyon TL'nin peşinde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2017 yılı Kasım ayı 20. birleşiminin 1. oturumu gerçekleşti. Toplantıda 62 gündem, 4 de gündem dışı madde olmak üzere 66 madde görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

BELEDİYE BÜTÇELERİ KOMİSYONDA

Mecliste Samsun Büyükşehir Belediyesi 2018 yılı performans planı ve ilçe belediyelerinin de 2018 bütçeleri de komisyonlarda yarın görüşülmeye başlanacak. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi hazırladığı 2018 yılı performans programında, performans hedeflerini maliyetlerinin toplamını 404 milyon 912 bin TL, genel yönetim giderlerini 377 milyon 917 bin TL, diğer idarelere transfer edilecek kaynaklar toplamınaysa 17 milyon 170 bin TL bütçe öngörerek, 2018 yılında projelerin gerçekleştirilmesi için 800 milyon TL'lik toplam kaynak ihtiyacı olduğu belirtildi.

GÜLSAN SANAYİ SİTESİ YİNE PLANDA

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı performans programına da alınan ancak mahkeme süreci devam eden Gülsan Sanayi Sitesi, yeniden performans planında yer aldı. Raporda, "Görsellik ve estetik anlamda Samsun'un kanayan yarası olan Gülsan Sanayi Sitesi'nde kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma işlemine başlanacak olup, boşaltıldıktan sonra şehrin önündeki o çirkin görüntü kaldırılacak. Yapılan plan değişikliğiyle Atakum sınırlarında Köseli, Çatmaoluk ve Sarayköy mahallelerinde yaklaşık 50 hektarlık alanda sanayi ve depolama bölgesi kullanımı belirlenmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Zerrin SOMUNCU

Samsun HaberleriEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Hop oturup hop kalktı

5 Hop oturup hop kalktı

Öldük öldük dirildik

6 Öldük öldük dirildik

Ayite sürprizi kötü bitti

7 Ayite sürprizi kötü bitti

Afrin ilçe merkezinde patlama: 11 ölü

8 Afrin ilçe merkezinde patlama: 11 ölü

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

9 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

11 dakikalık resital

10 11 dakikalık resital


SIRADAKİ HABER