HaberlerSamsun HaberleriSamsun Büyükşehir 800 milyon TL'nin peşinde

Samsun Büyükşehir 800 milyon TL'nin peşinde - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 yılı performans programı açıklandı. Programa göre Büyükşehir kentsel yaşam kalitesini arttırmak başta olmak üzere birçok stratejik amaçla 800 milyon TL'lik bütçelik performans hedefliyor

Samsun Büyükşehir 800 milyon TL'nin peşinde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2017 yılı Kasım ayı 20. birleşiminin 1. oturumu gerçekleşti. Toplantıda 62 gündem, 4 de gündem dışı madde olmak üzere 66 madde görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

BELEDİYE BÜTÇELERİ KOMİSYONDA

MeclisteSamsun Büyükşehir Belediyesi 2018 yılı performans planı ve ilçe belediyelerinin de 2018 bütçeleri de komisyonlarda yarın görüşülmeye başlanacak. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi hazırladığı 2018 yılı performans programında, performans hedeflerini maliyetlerinin toplamını 404 milyon 912 bin TL, genel yönetim giderlerini 377 milyon 917 bin TL, diğer idarelere transfer edilecek kaynaklar toplamınaysa 17 milyon 170 bin TL bütçe öngörerek, 2018 yılında projelerin gerçekleştirilmesi için 800 milyon TL'lik toplam kaynak ihtiyacı olduğu belirtildi.

GÜLSAN SANAYİ SİTESİ YİNE PLANDA

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı performans programına da alınan ancak mahkeme süreci devam edenGülsan Sanayi Sitesi, yeniden performans planında yer aldı. Raporda, "Görsellik ve estetik anlamda Samsun'un kanayan yarası olan Gülsan Sanayi Sitesi'nde kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma işlemine başlanacak olup, boşaltıldıktan sonra şehrin önündeki o çirkin görüntü kaldırılacak. Yapılan plan değişikliğiyle Atakum sınırlarında Köseli, Çatmaoluk ve Sarayköy mahallelerinde yaklaşık 50 hektarlık alanda sanayi ve depolama bölgesi kullanımı belirlenmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Zerrin SOMUNCU

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}