HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Millet en güzel yolu açacak'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Millet en güzel yolu açacak'

Samsun Haber: İlkadım'da düzenlenen 'evet' mitinginde konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Ülkemizin gelişimini engellemek amacıyla elinden geleni yapan darbeci zihniyete 'dur' demek için milletimiz, 16 Nisan'da 'evet' diyerek en güzel yolu açacaktır' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Millet en güzel yolu açacak'

Samsun Haber: AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından Fevzi Çakmak, İlyasköy ve Yenidoğan mahallelerinin kesiştiği noktada düzenlenen evet mitingine AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş konuşmacı olarak katıldı. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Köktaş'a sevgi seli oluştu.

YENİ SİSTEME İHTİYAÇ VAR

Mitingde vatandaşlara seslenen Köktaş, "15 yıldır bu ülkeyi yöneten AK Parti iktidarı olarak bir sistem değişikliğine ihtiyaç olduğunu her fırsatta söyledik. Anayasa değişikliği bütün partilerin seçim programlarında vardı. O dönem de 'Gelin hangisinde uzlaşıldıysa çıkartalım' denilmesine rağmen masadan kaçan taraf oldular. Fakat 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından oluşan süreç içinde MHP ile biraraya gelindi ve Türkiye için böyle bir değişikliğin memleket meselesi olduğuna karar verildi" dedi.

BU KARARDA ORTAĞIMIZ VAR

Artık devletle millet arasına hiçkimsenin giremeyeceğini dile getiren Köktaş, "Vesayetçilerin, darbecilerin ve kumpasçıların devri sona erecek. Darbeci zihniyetin yaptığı bu sistem çalışmıyor çünkü bu sistem beraberinde 12 Mart’ı, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı getirdi. Sürekli darbe tehdidi ile ülkemizin ve milletimizin birikimleri birileri tarafından heba edildi, hortumlandı" diye konuştu.

PATRON OLAN MİLLETTİR

"En başından beri 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen zihniyeti savunuyoruz" diyen Köktaş, "16 Nisan'da oylayacağımız yeni sistemde işin sahibi millet olacak, kararı millet verecek. Patron olan sadece millettir. Kimse buna tek adamlık, padişahlık diyerek bu ülkenin ve milletin geleceği ile oynamasın. Milletimiz, her zaman ülkesi ve geleceği için en güzel yolu açmasını bilmiştir. Bunu engellemek için elinden geleni yapan darbeci zihniyete 'dur' demek için milletimiz, 16 Nisan'da 'evet' diyerek en güzel yolu açacaktır" ifadelerine yer verdi.

Yoğun ilgi gösterilen ve renkli görüntülerin yaşandığı mitinge ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, partililer ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

SIRADAKİ HABER
}