HaberlerSakarya HaberleriSapanca'ya yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor

Sapanca'ya yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor - Sakarya Haberleri

Sapanca Belediyesi Rüstempaşa Mahallesinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni bir park düzenlemesine başladı.

Sapanca'ya yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Rüstempaşa Mahallesi Çam Sokak'ta yapılan çocuk parkı ile ilçedeki çocuk parklarına bir yenisi daha ekleniyor. Yapılan çalışmalar ile ilgili konuşan Koordinatör Kenan Hürel ,'İlçemizde yaşayan çocuklarımızın ve ailelerinin birlikte vakit geçireceği yerler yapmak önceliğimizdir. Oyun oynamak çocuk için bir ihtiyaçtır ve çocuklar oyun oynayarak hayatı öğrenirler. Onların güvenilir alanlarda, yaşlarına uygun olarak yapılan bu oyun parkları; çocukların sosyalleşmesine, psikolojik ve fiziksel olarak gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Çocuklar biriken enerjilerini burada atıp hem temiz hava alacaklar hem de eğlenecekler' ifadelerini kullandı.
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'in Çam Sokak'taki çocuklara armağanı olan parkın kısa süre içinde tamamlanıp mahallenin çocuklarına oyun oynamaları için açılacağı bilgisi verildi.

Sapanca’ya yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor

SIRADAKİ HABER
}