HaberlerTekirdağ HaberleriVali Ceylan: 'Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmak istiyoruz'

Vali Ceylan: 'Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmak istiyoruz' - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ Vali Mehmet Ceylan, 'Uyuşturucu ile mücadelede tavizimiz yok. Güvenlik kuvvetleri ile birlikte gençlerimizi bu illetten kurtarmak istiyoruz' dedi.

Vali Ceylan: 'Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmak istiyoruz'

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince muhtarlarla buluşma toplantılarının Kasım ayı toplantısı Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde Vali Mehmet Ceylan başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Mehmet Ceylan'ın yanı sıra, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gürzsoy, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, İl Mahalli İdareler Müdürü Aysel Erkmen ,İlçe Yazı İşleri Müdürü İrfan Bay, İlçe Kurum Müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Ceylan, 'Her ay bir ilçemizde muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Bu ayki toplantımızı da Çorlu İlçemizde yapmayı planladık. Bu toplantılar sayesinde hem ilçelerde görevli muhtarlarımızla tanışıyoruz hem de sıkıntılarınızı ve sorunlarınızı bizzat dinleyerek, sizlerin görüşlerinizi alıyor, birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz. Çorlu ilçemiz nüfus itibariyle en büyük ilçemiz. Muhtarlarımız gerek Kaymakamlığımız gerekse diğer kurumlar ile işbirliği yaparak uyumlu bir çalışma içindeler. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyorum' diye konuştu.

'Uyuşturucu ile mücadelede tavizimiz yok'
Konuşmasının devamında uyuşturucu ile mücadelede işbirliğinin önemine değinen Vali Ceylan, 'Uyuşturucu ile mücadelede tavizimiz yok. Güvenlik kuvvetleri ile birlikte gençlerimizi bu illetten kurtarmak istiyoruz. Bu konuda sizin de desteğinize ihtiyacımız var. Aile, okul, çevre topyekun bir mücadele gerekiyor. Mahallelerinizde uyuşturucu kullanan ya da satışını yapan kimseler var ise emniyet birimleri ve jandarma ile irtibat kurmanızı istiyoruz' ifadelerini kullandı.
Vali Ceylan'ın konuşmasının ardından, muhtarlar söz alarak mahallelerin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Ceylan'a ve yetkililere ilettiler.

Vali Ceylan: “Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmak istiyoruz”

SIRADAKİ HABER
}