HaberlerSamsun HaberleriEğitim Bilim Üst Kurulu önerisi

Eğitim Bilim Üst Kurulu önerisi - Samsun Haberleri

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, eğitim ve sınav sistemindeki sorunların çözümü için Eğitim Bilim Üst Kurulu kurulması önerisinde bulundu.

Eğitim Bilim Üst Kurulu önerisi

Eğitim ve sınav sistemindeki sorunların gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, kurulacak Eğitim Bilim Üst Kurulu ile çözümün ortak payda ile bulunabileceğini belirtti.

YAZ BOZ TAHTASI OLDU

Hiçbir hazırlık ve altyapı çalışması yapılmadan sınav sisteminde değişiklik yapılmasının gençleri olumsuz etkilediğini savunan Kara, "Yap boz tahtasına dönen eğitim ve sınav sisteminin yerine temelinde üretim olan uygulamalı ve bilimsel eğitime bir an önce geçişin yolunu birlikte bulmalıyız" dedi.

ŞURA ACİLEN TOPLANMALI

Kara, çözüm için eğitim sisteminin en üst danışma organı eğitim şurasının da bütün paydaşların katılımıyla acilen toplanması gerektiğini dile getirerek, "Şûranın gündemi ortaöğretim ve yükseköğretime geçiş olmalıdır. Toplanacak bu şûrada ülkemiz tarihinde yapılan sınav şekillerinin tüm boyutlarıyla değerlendirilmesi, sonuçlarının irdelenmesi, çağdaş eğitim sistemlerinin incelenmesi ve toplumsal uzlaşının sağlanması ile oluşacak ve değiştirilmesi düşünülmeyecek seçeneklerin kamuoyu ile paylaşılması zorunluluktur" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}