HaberlerSamsun Haberleri AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: 'Vatandaş uyanık olmalı'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: 'Vatandaş uyanık olmalı' - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 'Türkiye'nin neresinde olursa olsun, Samsun, Kayseri, Adana, Van demeden IŞİD'le topyekün mücadele etmemiz lazım. Vatandaş uyanık olmalı.' dedi.

 AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: 'Vatandaş uyanık olmalı'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Suriye ve Irak'tan Türkiye'ye sızmaya çalışan IŞİD militanlarının Samsun'un da dahil olduğu 13 şehirde saldırı düzenleyebileceğine ilişkin uyarısını değerlendirdi. Göksel, "Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde ismi ne olursa olsun 11-12 terör örgütü oyun oynuyor. Hepsiyle mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TEHDİT YOK DİYE SEVİNEMEYİZ

Göksel, "DEAŞ'ın hedefinde aslında Türkiye var" diyerek, saldırı ihtimalinin yalnızca Samsun olarak sınırlı düşünülmemesi gerektiğini söyledi. Göksel açıklamasında, "Samsun'da yoksa sevinecek halimiz yok bu tehdite. Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde ismi ne olursa olsun 11-12 terör örgütü oyun oynuyor. Hepsiyle mücadele ediyoruz. Bunların da kimler tarafından yönlendirildiği belli. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, Samsun, Kayseri, Adana, Van demeden bu örgütlerle topyekün mücadele etmemiz lazım. Mücadele eden güvenlik güçlerimize de mutlaka haber vermemiz lazım. Vatandaş uyanık olacak. Gördüğü en ufak bir aykırılıkta güvenlik güçlerine ihbarda bulunmalı. Hepimiz bunu yapmak zorundayız. Herhangi bir değişiklikte bildirmemiz lazım. Bu vatandaşlık görevi. Herkes görevini layıkıyla yapmalı. Emniyetimizin bu konuda güzel çalışmaları var. Biz de üzerimize düşeni yapmalıyız. Ancak o zaman bu mücadelede başarılı oluruz" sözlerini kaydetti.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}