HaberlerGaziantep HaberleriMHP'li kadınlardan organ bağışına destek

MHP'li kadınlardan organ bağışına destek - Gaziantep Haberleri

MHP'li kadınlar organ bağışı haftası dolayısıyla Özel Hatem Hastanesinde açılan stantta tüm organlarını bağışladı.

MHP'li kadınlardan organ bağışına destek

Her yıl kutlanan 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftasına dikkat çekmek isteyen MHP'li kadınlar Gaziantep Özel Hatem Hastanesine giderek burada açılan stantta tüm organlarını bağışladı.
Bağış sonrası kartını alan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Mezine Sarıkaya, toplumun organ bağışı konusunda biraz bilinçsiz olduğunu vurgulayarak, Türkiye'de 30 binden fazla insanın organ nakli beklediğini belirtti.
Sarıkaya konuşmasının devamında, 'Bugün MHP Gaziantep İl Yönetimindeki kadınlar olarak buraya geldik ve organ bağışı için öncü olalım istedik. Kendi yakınlarımız hasta olmadan, diğer hastalarla empati kurarak bu bağışa destek verebiliriz. Ben organ nakli bekleyen bütün hastalarımıza sihirli bir dokunuşla umut vermek adına tüm kadınlarımızı organ bağışına davet ediyorum. Organ bağışı dolayısıyla dikkat çekmek istediğim bir başka konu ise, Türkiye'de organ bağışının yetersizliğinin yanı sıra, maalesef kadavra bağışı da çok ciddi anlamda yetersiz. Tıp öğrencilerimizin üzerinde çalışacağı kadavra yurt dışından temin edilmekte, ya da kimsesiz kadavralar üzerinde çalışılmakta. Organ bağışının yanı sıra kadavra bağışı da çok önemli'' ifadelerini kullandı.
Gaziantep Özel Hatem Hastanesinde açılan statta ilk günde yaklaşık 50 kişi organlarını bağışlayarak toplumsal duyarlılığa destek olduğu belirtildi.

MHP’li kadınlardan organ bağışına destek

SIRADAKİ HABER
}