HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da bazı mahalleler kontrolsüz

Samsun'da bazı mahalleler kontrolsüz - Samsun Haberleri

Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, 'Şehrin daha ucuz evleri olan mahallelerde kontrolsüzlük var. Ev sahipleri de çok duyarsız' dedi.

Samsun'da bazı mahalleler kontrolsüz

Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Suriye ve Irak'tan Türkiye'ye sızmaya çalışan IŞİD militanlarının Samsun'un da dahil olduğu 13 şehirde saldırı düzenleyebileceği uyarısı ve terörle mücadelede muhtarlarla da koordineli çalışılması tavsiyesini değerlendirdi.

KAYIT DIŞI EV VERİLİYOR

Samsun'un Kökçüoğlu, Zeytinlik, Selahiye, Unkapanı, Hastanebaşı gibi mahallelerinde kontrolsüzlük olduğunu söyleyen Öztürk, "Bu mahallelerde çok ucuz fiyatta kiralık evler var. Diğer mahalleler yenilenmeye gittiği için kontrolümüz altında. Ancak diğer varoş denilebilecek özellikle de merkez ilçemizde sıkıntılar yaşıyoruz. Ev sahipleri de çok uyardığımız halde, herhangi bir kimlik almadan evlerini kiralıyor. Zaten yabancı uyruklu insanlar kayıt dışı olmayı seviyor. Ev sahipleri de emniyete veya bize bildirmedikleri için sorun yaşayabiliyoruz. Maalesef çok duyarsızlar, 'Ben sadece kirama bakarım' diyorlar. Bu konuda ev sahipleri ve apartman yöneticileri uyarılmalı. Bizim halkımız cezadan korkarlar, o yüzden ev sahipleriyle ilgili de bildirim yapamama konusunda yaptırım uygulanmalı. Biz emniyetle sürekli bir aradayız. FETÖ operasyonlarında polis baskınlarında sürekli beraberiz ancak sığınmacılar konusunda bilgilendirilmeye ihtiyacımız var.Kendi aramızda toplantılar yapıyoruz. Eğer IŞİD tarafından Samsun hedefteyse biz daha yoğun biçimde çalışmalıyız. Muhtarlar sürekli mahallelerinde gezmeliler. Vatandaşlarımız da şüphe duydukları en ufak bir durumda derhal emniyet güçlerine haber vermeli" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}