Samsun Haber: Samsun'da bazı mahalleler kontrolsüz

Samsun Haber: Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, 'Şehrin daha ucuz evleri olan mahallelerde kontrolsüzlük var. Ev sahipleri de çok duyarsız' dedi.

Samsun'da bazı mahalleler kontrolsüz

Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Suriye ve Irak'tan Türkiye'ye sızmaya çalışan IŞİD militanlarının Samsun'un da dahil olduğu 13 şehirde saldırı düzenleyebileceği uyarısı ve terörle mücadelede muhtarlarla da koordineli çalışılması tavsiyesini değerlendirdi.

KAYIT DIŞI EV VERİLİYOR

Samsun'un Kökçüoğlu, Zeytinlik, Selahiye, Unkapanı, Hastanebaşı gibi mahallelerinde kontrolsüzlük olduğunu söyleyen Öztürk, "Bu mahallelerde çok ucuz fiyatta kiralık evler var. Diğer mahalleler yenilenmeye gittiği için kontrolümüz altında. Ancak diğer varoş denilebilecek özellikle de merkez ilçemizde sıkıntılar yaşıyoruz. Ev sahipleri de çok uyardığımız halde, herhangi bir kimlik almadan evlerini kiralıyor. Zaten yabancı uyruklu insanlar kayıt dışı olmayı seviyor. Ev sahipleri de emniyete veya bize bildirmedikleri için sorun yaşayabiliyoruz. Maalesef çok duyarsızlar, 'Ben sadece kirama bakarım' diyorlar. Bu konuda ev sahipleri ve apartman yöneticileri uyarılmalı. Bizim halkımız cezadan korkarlar, o yüzden ev sahipleriyle ilgili de bildirim yapamama konusunda yaptırım uygulanmalı. Biz emniyetle sürekli bir aradayız. FETÖ operasyonlarında polis baskınlarında sürekli beraberiz ancak sığınmacılar konusunda bilgilendirilmeye ihtiyacımız var.Kendi aramızda toplantılar yapıyoruz. Eğer IŞİD tarafından Samsun hedefteyse biz daha yoğun biçimde çalışmalıyız. Muhtarlar sürekli mahallelerinde gezmeliler. Vatandaşlarımız da şüphe duydukları en ufak bir durumda derhal emniyet güçlerine haber vermeli" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

2 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

3 Tramvay ücretsiz

 Taraftar işbaşında

4 Taraftar işbaşında

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

5 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

6 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Gözler Samaras'ta olacak

7 Gözler Samaras'ta olacak

Haydi Samsun

8 Haydi Samsun

Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

9 Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

10 Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi


SIRADAKİ HABER