Elon Musk: Elon Musk'ın Anıtkabir paylaşımı rekor kırdı

Elon Musk: Türkiye'ye 9-10 Kasım'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Global SatShow kapsamında gelen Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü.

Elon Musk'ın Anıtkabir paylaşımı rekor kırdı

Dün 15:50’de gerçekleşen görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil, yenilenebilir enerji, Tesla ve SpaceX ile Türkiye’deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Elon Musk’ın Türkiye’ye Türksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması bağlamında geldiğini belirtmiş, “9 Kasım‘da bununla ilgili Airbus ile bir anlaşma yapılacak. O da bunun alt tedarikçilerinden birisi. Kendi SpaceX firması. Bunu konuştuk.” açıklamasını yapmıştı. Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti ve burada çektiği fotoğrafları Instagram hesabı üzerinden paylaştı. İki saat içerisinde iki fotoğraf paylaşan Musk, Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktı. Musk, paylaştığı fotoğrafın altına ise “Çiçek koydum. Üç kırık kaburga, delik akciğer ve o yine de savaştı” yazdı.

Elon Musk Kimdir?
Güney Afrika asıllı Elon Musk, son dönemin en çılgın girişimcileri arasında yer alıyor. Sıfırdan oluşturduğu PayPal ile bankalara kafa tutan Musk, bu büyük girişimi satarak SpaceX, Tesla ve Solar City şirketlerini kurdu. SpaceX ile uzay taşımacılığına odaklanan girişimci, Tesla ile gerçek bir elektrikli otomobil pazarı yarattı. Daha sonra Tesla’ya dahil ettiği Solar City‘le güneş enerjisi üzerine çalışan Musk, şu günlerde mevcut şirketlerine ek bazı çalışmalar daha yürütüyor. Bunların en başında detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Hyperloop geliyor. Ayrıca trafik sorunun çözmeye yönelik Boring Company de görev başında bulunuyor.

 

 

 

 

 

KAYNAK:LOGEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

1 Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Haberaks Tv'ye şok baskın!

2 Haberaks Tv'ye şok baskın!

Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

3 Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

5 Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

6 Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

Samimiyetsizlik...

7 Samimiyetsizlik...

Define avında acı son: 2 ölü

8 Define avında acı son: 2 ölü

Samsun'da ilginç kaza

9 Samsun'da ilginç kaza

Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı

10 Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı


SIRADAKİ HABER