HaberlerOrdu HaberleriÜTSO meslek grupları toplantısı

ÜTSO meslek grupları toplantısı - Ordu Haberleri

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) meslek grupları üyeleriyle her hafta düzenlediği program devam ediyor.

ÜTSO meslek grupları toplantısı

Bu haftaki programa 3, 7 ve 11. meslek gruplarında yer alan madencilik taş ocağı, katı ve sıvı yakıt ticareti, karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı olan meslek grup üyelerini davet eden ÜTSO yönetimi, alanında uzman kişilerle bir araya geldi.
Her hafta farklı meslek gruplarıyla toplantı düzenlediğini söyleyen ÜTSO Başkanı Durmuş Zor, 'Her hafta olduğu gibi farklı meslek gruplarımızdaki sorunları çözmek için toplantılarımıza devam ediyoruz' dedi.

Ünye'de iş başı eğitiminde olan 350 kişi var
Ünye'de yaklaşık 350 kişinin iş başı eğitim programında olduğunu söyleyen İŞKUR Ünye İlçe Müdürü Özcan, 'Sayının düşmesi sürenin kısalmasından dolayı olmasıdır. Önceden 800 kişiye kadar çıkıyordu. Ünye'de organize sanayi olmadığı için büyük firmalarımız çok fazla yok. Sadece fındık sektöründe var. Onlarda da personel konusunda sıkıntı çekiyoruz' şeklinde konuştu.

'Döviz cinsinden borçlanmak ciddi bir risk sorunu olur'
Hizmet sektöründe yapılan borçlanmaların ciddi bir risk sorunu olduğunu söyleyen Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Alperen Yiğit, 'Sizler hizmet sektöründe faaliyet gösteriyorsunuz. Ekonominin bir numaralı kuralı gelirinin cinsinden borçlanmaktır. Geliriniz eğer Türk Lirası bazında ise döviz cinsinden herhangi bir geliriniz yoksa borçlanmak ciddi bir risk sorunu olur. Bunun en güzel çözümü ise ihracata dayalı ürünleri arttırabilmektir' diye konuştu.

ÜTSO meslek grupları toplantısı

SIRADAKİ HABER
}