Hatay haber: 24 yaşında 18 yıldır böbrek hastası

Hatay haber: Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 18 yıldır böbrek yetmezliği ile mücadele eden 24 yaşındaki Sevda Tatar, 'Psikolojim bozuldu. Her sabah uyandığımda artık diyaliz makinesinin sesini kulaklarımda hissediyorum' diyerek böbrek nakli için yardım istiyor.

24 yaşında 18 yıldır böbrek hastası

Şırnak doğumlu olan ve memleketinde yeteri kadar diyaliz tedavisini yaptıramadığı için geçen yıl Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bulunan ağabeyinin yanına gelerek tedavisini devam ettirdiğini belirten Sevda Tatar, '18 yıldır böbrek hastasıyım. Birçok yere başvuru yapmamıza rağmen 18 yıldır uygun bir böbrek bulunamadı. Ailemin maddi durumu iyi olmamasına rağmen 18 yıldır tedavim için ellerinde avuçlarında ne varsa tükettiler. Artık onların da satacak bir şeyleri de kalmadı' dedi.
Haftanın üç günü İskenderun'da özel bir diyaliz merkezine gittiğini kaydeden ve zaman zaman ayakta durmakta ve konuşmakta zorlanan Sevda Tatar, 'Sağlığım hergün biraz daha kötüye gidiyor. 18 yıldır yaşadıklarımdan dolayı psikolojim bozuldu. Ben her sabah uyandığımda diyaliz makinesinin sesini kulaklarımda hissediyorum. Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimiz başta olmak üzere hayırseverlerimizden sağlığıma kavuşabilmem için onlardan destek ve yardım istiyorum. Bende diğer insanlar gibi sağlıklı bir şekilde yaşamak, diyalize bağlı olmadan özgür olmak istiyorum' dedi.
Rahatsızlığı nedeniyle sık sık rahatsızlanan merdiven çıkmakta ve ayakta durmakta zorlanan Sevda'ya evde bulunan yakınları destek oluyor.

24 yaşında 18 yıldır böbrek hastasıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

2 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

3 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Ufuk Budak Almanya'da

4 Ufuk Budak Almanya'da

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

5 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

 İlkel ulaşım Meclis'te

6 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Samsun'da tavuk hırsızlığı

8 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de


SIRADAKİ HABER