HaberlerBalıkesir HaberleriBandırma Devlet Hastanesi Türkiye Birincisi

Bandırma Devlet Hastanesi Türkiye Birincisi - Balıkesir Haberleri

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Necati Kelemençe tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne organ bağışı ve nakli başarı ödülü ve teşekkür belgesi verildi.

Bandırma Devlet Hastanesi Türkiye Birincisi

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve Bursa Organ Doku Nakli Koordinasyon Merkezi işbirliği ile hazırlanan 'Bağışlanan her organ yeni bir hayattır' temalı toplantı Balıkesir Öğretmen evinde gerçekleştirildi. Organ bağışında 2014, 2015, 2016 yılları ile 2017 yılının Kasım ayı sonuçları itibariyle Türkiye'de organ bağışında tüm ilçe hastaneleri arasında Türkiye 1.si, tüm il ve ilçe hastaneleri arasında ise Türkiye 4.sü olan ilçe devlet hastanesi adına, derece ödülleri Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Muzaffer Şenveli ve nakil koordinatör Hemşiresi Selda Aslantaş'a Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Necati Kelemençe tarafından verildi.
Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ise 'Ülkemizin sağlık alanında gelmiş olduğu noktadan çok memnunum. Bunun için tüm sağlık camiasına teşekkür ediyorum. Tabi ki bugün konumuz olan organ bağışında da güzel çalışmalar yapılıyor. Ben de şahsım olarak bu konuda sizlerle birlikte işbirliği yapmaya, yaptığınız programlarda elimden gelen tüm desteği vermeye hazırım' dedi.
Hastane Başhekimi Uz. Dr. Muzaffer Şenveli konuyla ilişkin olarak 'Hastane olarak organ nakline en çok değer veren Hastanelerin başında gelmekteyiz. Ayrıca donör bulma ve organ nakli alanında son yıllarda ülke genelinde adını duyuran Hastanemiz, en son 2017 yılı kasım ayı itibariyle 31 beyin ölümü tespiti, 11 donör bağışı gerçekleştirerek, çok sayıda hastaya umut olmuştur. Arkadaşlarımızın organ bağışı konusunda farkındalığı arttırmak için yaptıkları eğitimler ve çalışmalar meyvesini vermeye başlamıştır. Başarımızda büyük çaba sarf eden Organ nakil koordinatörlüğümüzde görevli ekibimizle birlikte, özveriyle ve gayretle çalışan sağlık personellerimizin tümüne çok teşekkür ediyorum, Ayrıca vefat eden hastalarımıza Allah rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum' dedi.

Bandırma Devlet Hastanesi Türkiye Birincisi

SIRADAKİ HABER
}