HaberlerSamsun Haber: Polisin gurur günü

Samsun Haber: Polisin gurur günü

Samsun Haber: Samsun'da Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Samsun Haber: Polisin gurur günü

Samsun Haber: Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıl dönümü Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı'nda düzenlenen ilk törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Cihan Alagöz ve sivil toplum kuruluşları tarafından anıta çelenk sunuldu.

EMNİYET'E ZİYARET

Anıttaki törenin ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin ile İl Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz’a çiçek verdi. Polislerle selamlaşarak günlerini tebrik eden Kılıç, daha sonra emniyetin şeref defterini imzaladı.

DAİMA GÖREVİNİN BAŞINDA

Ziyarette konuşan Bakan Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en önemli teşkilatlarımızdan biri olan emniyet teşkilatımız her zaman ve her şart altında 15 Temmuz'da olduğu gibi görevi başında olacaktır ve bu ülkenin geleceği ve huzuru için gözünü kırpmadan görev yapacaktır” dedi.

ŞEHİTLER UNUTULMADI

Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıldönümü nedeniyle beraberindeki Emniyet Müdür Yardrımcılarnı ve şube müdürleriyle birlikte Samsun'daki şehitlikleri ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Yavuz, "Şehitler ölmez, ya toprak olur ölümsüzleşirler ya da bayrak olur ebedileşirler. Ailelerine gurur, geleceğimize ölümsüzlük, Türk milletine hayat veren kutsal şehitlerimiz, vatan size daima minnettar kalacaktır" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}