Çankırı haber: Öğretmenlere atık pil eğitimi

Çankırı haber: Çankırı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile öğretmenlere yönelik atık pil eğitimi düzenledi.

Öğretmenlere atık pil eğitimi

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan Çevre Mühendisleri ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği yetkilileri, 'Atık pil ve çeşitleri, atık pillerin toplanması ve bertaraf edilmesi' konularında 47 okuldan katılan öğretmenleri bilgilendirdi. Eğitime katılan her bir öğretmen, kendi okulundaki öğrencileri doğayı zehirleyen atık pillerin toplanması yönünde bilinçlendirecek. Öğretmenler, ayrıca, her yıl 1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 'Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası'nı da öğrencilerine tekrar hatırlatarak okullarında toplanan atık piller, kampanya kapsamında dağıtılan atık pil toplama kutularında biriktirilecek. En çok atık pil toplayan okul, kampanyanın da birincisi olarak ödüllendirilecek.
Her yıl düzenli olarak okullardaki öğrencileri çevre seminerleri ile bilgilendirerek çevreye karşı duyarlılık oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, 'Öğrencilerimizin çevreye karşı sorumluluklarını hatırlamaları ve bunu davranış haline getirmeleri için onlara en büyük desteği sağlayacak öğretmenlerimizi bilgilendirdik. Toplumda sağlayacağımız farkındalık ile hem doğa ile barışık yaşayacağız hem de ülke ekonomimize önemli bir katkı sağlayacağız' ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere atık pil eğitimiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

1 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Bütün biletleri aldılar

2 Bütün biletleri aldılar

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

3 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

4 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

5 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Haydi maça

6 Haydi maça

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

7 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Başkanlığa değil hizmete talibim

8 Başkanlığa değil hizmete talibim

İkisi de 11'de

9 İkisi de 11'de

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Fırsat maçı'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Fırsat maçı'


SIRADAKİ HABER