Çankırı haber: Öğretmenlere atık pil eğitimi

Çankırı haber: Çankırı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile öğretmenlere yönelik atık pil eğitimi düzenledi.

Öğretmenlere atık pil eğitimi

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan Çevre Mühendisleri ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği yetkilileri, 'Atık pil ve çeşitleri, atık pillerin toplanması ve bertaraf edilmesi' konularında 47 okuldan katılan öğretmenleri bilgilendirdi. Eğitime katılan her bir öğretmen, kendi okulundaki öğrencileri doğayı zehirleyen atık pillerin toplanması yönünde bilinçlendirecek. Öğretmenler, ayrıca, her yıl 1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 'Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası'nı da öğrencilerine tekrar hatırlatarak okullarında toplanan atık piller, kampanya kapsamında dağıtılan atık pil toplama kutularında biriktirilecek. En çok atık pil toplayan okul, kampanyanın da birincisi olarak ödüllendirilecek.
Her yıl düzenli olarak okullardaki öğrencileri çevre seminerleri ile bilgilendirerek çevreye karşı duyarlılık oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, 'Öğrencilerimizin çevreye karşı sorumluluklarını hatırlamaları ve bunu davranış haline getirmeleri için onlara en büyük desteği sağlayacak öğretmenlerimizi bilgilendirdik. Toplumda sağlayacağımız farkındalık ile hem doğa ile barışık yaşayacağız hem de ülke ekonomimize önemli bir katkı sağlayacağız' ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere atık pil eğitimiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

1 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

2 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

3 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Traktörün altında can verdi

4 Traktörün altında can verdi

Samsunspor fırsat tepti

5 Samsunspor fırsat tepti

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

6 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

Karadeniz'de yeni bir rekor

7 Karadeniz'de yeni bir rekor

Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

9 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

10 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu


SIRADAKİ HABER