HaberlerSamsun BHH Sözcüsü Aydın: 'Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz'

Samsun BHH Sözcüsü Aydın: 'Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz'

Eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri eleştiren Samsun BHH Sözcüsü Şafak Aydın, 'Sürekli değişen bir eğitim ve sınav sistemi değil, kamu okullarına bütçe istiyoruz. Çocuklarımızı AKP karanlığına teslim etmeyeceğiz' dedi.

Samsun BHH Sözcüsü Aydın: 'Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz'

Yeni açıklanan Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sınavı sisteminin eğitimde adaletsizliği daha çok artıracağını savunan Samsun Birleşik Haziran Hareketi adına konuşan Şafak Aydın, "Çocuklarımızı AKP karanlığına teslim etmeyeceğiz" dedi.

Aydın, "AKP iktidarında ortaöğretime geçiş sistemi dördüncü kez değiştirildi. İktidarın derdi öğrencilerin başarısını ölçmek değil, kurmaya çalıştıkları rejime uygun insan yetiştirmek. Sürekli değişen bir eğitim ve sınav sistemi değil, kamu okullarına bütçe istiyoruz" dedi.

ASLAN PAYI İMAM HATİPLERE

Eğitimde temel yaklaşımın, nitelikli eğitim verilmesinin sağlanması olduğunu savunan Aydın, "Bu sistem, yarattığı haksızlık ve adaletsizliklerle çocuklarımızın psikolojik ve bedensel sağlığını tehdit ediyor. 2018 eğitim bütçesinde imam hatip okulları için ayrılan bütçenin yüzde 68 arttığı ve imam hatiplerin kayırıldığı görülüyor. Çocuklarımızın eğitimini, kendi politik araçları olarak kullanıyorlar. Buna dur demek için laik, bilimsel ve nitelikli kamusal eğitimi savunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Aydın, 11 Kasım 14.00'da Gazi Sahnesi'nde konuyla ilgili düzenleyecekleri foruma tüm veli, öğrenci ve eğitimcileri davet etti.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}