HaberlerAyrıştırıcı söylemden şiddetle sakınılmalı

Ayrıştırıcı söylemden şiddetle sakınılmalı

SP Samsun İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Birinci, 'Ülkeyi yönetenlerin kamuoyunda kamplaşma, kutuplaşma ve düşmanlık oluşturacak eylem ve söylemlerden şiddetle sakınmaları gerekir' dedi

Ayrıştırıcı söylemden şiddetle sakınılmalı

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler BaşkanıYılmaz Birinci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KİLİT ÜLKE, TÜRKİYE

Dünyada geliştirilen küresel politikalarla 'İslâm' denildiğinde akla 'terör', 'Müslüman' denildiğinde ise 'terörist' algısı oluşturulduğunu ifade eden Birinci, "İnsanlık tarihi boyunca, Ortadoğu’ya hakim olamayan hiçbir güç dünya hakimiyetini kuramamıştır ve Ortadoğu’nun kilit ülkesi Türkiye’dir. Bu nedenle ülkeyi idare edenlerin kamuoyunda kamplaşma, kutuplaşma ve düşmanlık oluşturacak eylem ve söylemlerden şiddetle sakınmaları gerekir. Kendi fikirlerine katılanları vatansever, kendisi gibi düşünmeyenleri ise hain ve terörist ilan etmek emperyalizmin propaganda tekniklerindendir. Devlet adamı; plan, program ve stratejiyle hareket etmeli; samimi, dürüst, tutarlı ve dirayetli olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}