Tokat haber: Sivas ve Tokat'ta 09.05'te hayat durdu

Tokat haber: Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79'uncu yıldönümünde Sivas ve Tokat'ta düzenlenen törenle anıldı.

Sivas ve Tokat'ta 09.05'te hayat durdu

Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen anma töreni, Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı. Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te siren çalınarak saygı duruşuna geçildi. Tüm yurtta olduğu gibi Tokat'ta da Ata'ya saygı için hayat 2 dakikalığına durdu. Belediye temizlik işçileri, simitçiler, öğrenciler ve yoldan araçları ile geçen vatandaşlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. 4 yıldır belediye temizlik işçisi olarak çalışan 52 yaşındaki Eryılmaz Yavuz, 'Mesaimiz devam ederken siren sesi ile birlikte görevimizi bırakarak Ata'mıza saygımızı gösterdik. Türk milletinin başı sağolsun' dedi. Saygı duruşunda bulunan simitçi Salih Alkan ise 'Atatürk olmasa idi hiçbirimiz olmazdık. Ata'mız ülkemizi kurtardı ona sonsuz minnettarız' diye konuştu. Okuluna giderken servis bekleyen minik Kutluhan Egemen Er ise 10 Kasım nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını yakasına taktığını söyledi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Sivas'ta da hayat durdu
Sivas'ta da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Sivas Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Sivas Belediyesi'nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayan anma programda saatler 09.05'i gösterdiğinde hayat durdu. Caddede seyir halinde olan araçlar dururken, polis araçları siren çaldı. O sırada park ve bahçelerde oturan vatandaşlar ayağa kalkarak saygı duruşunda bulundu. Belediyede temizlik işçisi olarak çalışan işçiler de işlerini bırakarak ellerinde süpürgeleriyle saygı duruşunda bulundu. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Anma programına Garnizon ve 5. Piyade Er Eğitim ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sivas ve Tokat’ta 09.05’te hayat durduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Samsun'da şüpheli ölüm!

2 Samsun'da şüpheli ölüm!

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

3 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

4 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Samsun'un akciğeri olacak

5 Samsun'un akciğeri olacak

Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

6 Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

Samsun'da cephanelik gibi otomobil

7 Samsun'da cephanelik gibi otomobil

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

8 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

9 Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

10 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'


SIRADAKİ HABER