Samsun Haber: Korkulu rüya bitti

Samsun Haber: DSİ 7. Bölge Müdürü Nazım Koçak, Çarşamba'nın ortasından geçen Yeşilırmak'ın ıslah çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 'Yeşilırmak artık korkulu rüya olmaktan çıktı' dedi

Korkulu rüya bitti

Samsun'da geçmiş yıllarda bir çok kez sel ve su baskınlarına neden olup adına türküler yazılan Yeşilırmak ıslah edilerek, yörenin korkulu rüyası olmaktan çıktı.

YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

DSİ tarafından Çarşamba İlçesi'ndeki sel ve su baskınları önlemek amacıyla geçtiğimiz yıl ihale edilerek yapımına başlanan Çarşamba Yeşil Irmak İslahı (1.Kısım) İnşaat Çalışmaları tamamlandı. Projenin tamamlanması ile 20 köyü birbirine bağlayan gurup bağlantı yolu sorunları da çözülmüş oldu.

20 MİLYONA MAL OLDU

Yeşilırmak ıslah çalışmasının 20 milyon liraya mal olduğunu belirten DSİ Bölge Müdürü Nazmi Koçak, "DSİ olarak ülkemizin farklı şehirlerinde geçmişte yaşanan üzücü olayları biliyoruz. Bu nedenle bir daha böyle olayların yaşanmaması için genel müdürlüğümüzün talimatları ile ırmak ve dere yataklarının islah çalışmalarına çok büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Çarşamba kent merkezinden geçerek denize dökülen Yeşilırmak'ın da sel ve su baskınlarıyla geçmişte yöreye yerdiği zararlar yaptığımız islah çalışmalarıyla bertaraf ediliyor. Şu anda sağ ve sol sahil ıslah çalışmalarımız tamamlandı Yeşilırmak korkulu rüya olmaktan çıktı. şehir de güzel bir görünüm kazandı" dedi.

ZAMANINDAN ÖNCE BİTTİ

Projenin verilen süreden önce tamamlandığını ifade eden yüklenici firma yetkilisi ise,,"Samsun-Ordu Karayolu Yeniköprü mevkiinden başlayan projey 1.5 metre eninde 7.5 metre yüksekliğinde harçlı kevgir duvar olarak sağ-sol sahil olmak üzere verilen süreden 1 yıl önce tamamladık. Bu proje kapsamında Yusufoğlu yarındaki heyalanlı bölgede yıllardır meydana gelen kazalarında önüne geçilmiş oldu" dedi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

1 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

2 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

3 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Traktörün altında can verdi

4 Traktörün altında can verdi

Samsunspor fırsat tepti

5 Samsunspor fırsat tepti

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

6 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

7 Samsun'da silahlı saldırı: 1 ölü

Karadeniz'de yeni bir rekor

8 Karadeniz'de yeni bir rekor

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

9 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

10 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu


SIRADAKİ HABER