Bartın haber: Dolandırıcıların eline geçen kimlik bilgileri hayatı kararttı

Bartın haber: Bartın'da oturan ve yaklaşık 5 ay önce aldığı bir telefonla hayatı kararan Aslan Özgüroğlu, üzerine çıkan borçlar nedeniyle her gün jandarma yada polise ifade veriyor.

Dolandırıcıların eline geçen kimlik bilgileri hayatı kararttı

Kent merkezinde oturan 34 yaşındaki Aslan Özgüroğlu, kendi adına düzenlenen sahte evraklar ile çıkarılan kredi kartı, cep telefonu hatları ve çekilen banka kredisiyle karşısına çıkan 100 bin TL'lik borçla hayatı karardı. Dolandırıldığını iddia eden Özgüroğlu, kendisine telefonla ulaşan ve başkomiser olduğunu söyleyen kimlik bilgilerini öğrenmesinden sonra sürekli karşısına yeni borçlanmalar çıktığını söyledi. Üzerine kredi kartları, telefon hatları açılan Özgüroğlu, sosyal medya üzerinden adına açılan sayfalardan yapılan sahte satışlar ve üzerine çekilen kredilerden gelen ve daha fazla olabileceğinden korktuğu borçlardan kurtulmak için yetkililerden yardım istiyor.
'Polisten, jandarmadan aranır oldum, devamlı ifade veriyorum'
Eşi Gülhan Özgüroğlu ile yaşadıkları olaylar nedeniyle zor günler yaşadıklarını ifade den Aslan Özgüroğlu 'İstanbuldan 5 ay önce bir telefon geldi. Telefon satın aldığını ve hesabıma para yatırdığını söyleyen kişi, telefonun kendisine yollanmadığını söyledi. Ardından Urfa'dan bir kişi hesabıma bin 250 lira yatırdığını ancak kendisi ile konuşan kişilerin benim olmadığını, dolandırıcıların benim ismimi ve kimliğimi kullandıklarını söyledi. Beni arayan kişi, Urfa da başkomiser olduğu için araştırma yaptığını ve dolandırıcıların benim bilgilerim üzerinden işlem yaptığını öğrenmiş. İşte ne olduysa bu bilgileri aldıktan sonra oldu. Polisten, jandarmadan aranır oldum. Devamlı ifade veriyorum' dedi.

'Bankalarda benim değil dolandırıcıların numaraları kayıtlı'
Dolandırıcıların internet üzerinde kendi adı ile satış yaprak insanları dolandırdığını anlatan Özgüroğlu, 'Benim üzerimden oluşturulan sosyal paylaşım sitelerinde araba bisiklet telefon satışları yapılmış. Hesaplara yatan paralar, dolandırıcılar tarafından çekilmiş. En çok şaşırdığım ise ben bankalara kredi kartı ve kredi çekmek için başvurdum. Kredi başvuruma ret cevabı verildi ama Benim sahtem olan dolandırıcılar, bir çok bankadan kredi almış. En ilginç yanı ise adıma açılan kredi kartları polis tarafından dondurulduktan sonra ben tekrar kredi kartına başvurdum. Banka kredi kartına onay verdi ancak şifreyi almak için üzerindeki numara sahtekarların üzerine olan numara. Yani halen bankalar, dolandırıcıların adına kredi kartı veriyor. Ben devletime sesleniyorum, ne olursunuz bu dolandırıcıları bulun. Adalet yerini buldun' diye konuştu.

'Borçlar nedeniyle çocukların ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz'
Dolandırıcılar yüzünden eşi ve kendisinin mağdur olduğunu anlatan Gülhan Özgüroğlu ise, 'İki tane kızımız var onların okul ihtiyaçları geçimimizi çok zorluyor. Önceden çalışan bir insandım ama şimdi ben de çalışmıyorum. Evimiz kira, çocukların kıyafet ihtiyaçları, okul ihtiyaçları bunları ödemekte zorlanıyoruz. Bizim istediğimiz adalet yerini bulsun. Biz kimseden para istemiyoruz. Para dilenmiyoruz, mağduriyetimiz giderilsin. Biz işlemediğimiz bir borcu ödemek zorunda değiliz. Herkesin başına gelebilir. Allah kimsenin başına vermesin ama biz gerçekten çok zor durumdayız' şeklinde konuştu.

Dolandırıcıların eline geçen kimlik bilgileri hayatı kararttıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

2 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

3 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

4 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

5 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

6 Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

7 Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

Sil baştan

8 Sil baştan

Samsunspor'un suskun golcüleri

9 Samsunspor'un suskun golcüleri

Karadeniz'e yeni kayak merkezi

10 Karadeniz'e yeni kayak merkezi


SIRADAKİ HABER