HaberlerSamsun Haberleri Özlemle anıyoruz

Özlemle anıyoruz - Samsun Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. yılında çeşitli programlarla anılacak

 Özlemle anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. yılında Samsun Valiliği tarafından düzenlenen çeşitli programlarla anılacak. Valilik programlarının yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği de Gazi Müzesi önünde sergi açacak.

ANITTA TÖREN

İlk tören, saat 09.00'da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek. Ulu Önderin vefat saati 09.05'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Samsun Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından anıta çelenk sunulacak. Buradaki tören, Vali Osman Kaymak'ın "Anıt Şeref Defteri'ni" imzalamasıyla son bulacak.

PROGRAM AKM'DE

Törenin ardından devlet erkanı, Atatürk Fotoğrafları Sergisi'nin açılışını gerçekleştirmek üzere Atatürk Kültür Merkezi'ne geçecek. Saat 09.30'da ise AKM Büyük Salon'da anma programı düzenlenecek. Valilik tarafından hazırlanan program, akşam saatlerinde yine AKM'de yapılacak ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından sunulacak "Atatürk'ü Anma Konseri" ile son bulacak.

ADD'DEN SERGİ

Valilik programlarının yanı sıra ayrıca; Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından da anma programı düzenlenecek. Gazi Müzesi önünde gerçekleşecek programda "10 Kasım Tarihli Gazeteler Sergisi" açılacak ve burada konuşmalar, şiirler ve Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirildiği çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}