Tokat haber: Niksar'da 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni

Tokat haber: Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79'uncu yıl dönümünde Tokat'ın Niksar ilçesinde düzenlenen törenle anıldı.

Niksar'da 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle ilçe merkezinde resmi tören düzenlendi. Hükümet Konağı önünde bir araya gelen protokol ve vatandaşlar, saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulundu, bayraklar gönderlerinde yarıya indirildi. Tören, kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Hükümet Konağı önündeki tören son buldu. Protokol mensupları ve yetkililer, daha sonra, Halk Eğitim Merkezi'ndeki etkinliğe katıldı. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmanın ardından, Niksar İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programda öğrenciler tarafından oratoryo seslendirildi. 'Atatürk ve Kurtuluş Savaşı' konulu sununun ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 79'uncu yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.
Programa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, daire müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Niksar’da 10 Kasım Atatürk’ü anma töreniEN ÇOK OKUNANLAR

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

1 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

2 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

3 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

4 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

(ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

5 (ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

Başkent'te trafik kazası: 1 yaralı

6 Başkent'te trafik kazası: 1 yaralı


SIRADAKİ HABER