HaberlerŞanlıurfa Haberleri(Özel Haber) Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor

(Özel Haber) Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir araç kiralama firması, kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz olarak veriyor.

(Özel Haber) Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor

Ofis Mahallesi'nde hizmet veren firma, ilçedeki şehit aileleri ve birinci derece yakınlarından ücret almıyor. Ailesinde şehit veya gazi olmayan firma sahibinin davranışı, olayı duyanların takdirini topluyor. 'Şehitlerimiz için herkes elini taşın altına koymalı' diyen firma sahibi Levent Yılmaz, şunları söyledi:
'Yıllardan beridir şehit veriyoruz, son dönemlerde ise şehit sayısında artış var. Tabi ki şehitlerimizin hakkını hiç bir şekilde ödeyemeyiz. Kim ne yaparsa yapsın, şehitlerimizin hakkını veremeyiz. Biz de kendimizce elimizden geldiğince şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına böyle hizmet sunduk. İnşallah onlar da memnun kalırlar.'
Ailesinde şehit olmadığını belirten Yılmaz, 'Şehit yakını da değilim, gazi yakını da değilim ama fark etmiyor. Sonuçta bu topraklarda yaşayan herkes kardeştir, birdir, diridir, fark etmez yani. Herhangi bir evde şehit varsa sanki bizim evimizdeymiş gibi yaşamamız gerekiyor. O duygularla bu toprakları savunmamız gerekiyor' dedi.
Ankara'da gazilere yapılan saldırıyı da kınayan firma sahibi Yılmaz, 'Defalarca haberlerde izledim ve çok üzüldüm. Gazilerimize yapılan saldırıyı kınıyorum, yapılmaması gereken şeyler. Çünkü onlar bizim için her şeyini feda etmeye canı gönülden savaşın içine girmiş insanlar. Bizim onları başımızın üstünde taşımamız gerekiyor. Onlar bizlerin gözbebekleri, ne olursa olsun onlar her zaman Türkiye var oldukça bizler için değerlidir, kıymetlidir, gözbebeğimizdir' diye konuştu.

'Ücretsiz araç hizmetini gazilerimiz için de başlattık'
Yaşanan menfur saldırının ardından gazi ailelerine de ücretsiz araç kiralama hizmeti başlattıklarını söyleyen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
'Yoğun talep nedeniyle süresiz yapamadığımız için gazi ailelerimize yönelik bir aylık bir hizmet veriyoruz.'

(Özel Haber) Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor





SIRADAKİ HABER
}