HaberlerTokat HaberleriLösemi hastası Çınar için 3 bin kişi kan verdi

Lösemi hastası Çınar için 3 bin kişi kan verdi - Tokat Haberleri

Tokat'ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için başlatılan kampanyaya yaklaşık olarak 3 bin kişinin donör olarak kan verdiği kaydedildi.

Lösemi hastası Çınar için 3 bin kişi kan verdi

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için Tokat'ta yaşayan yakınları sosyal medya üzerinde 'Çağrıma kulak ver' başlığında başlatılan kampanya destekler devam ediyor. Samsun ve Ordu'da da Çınar için kan bağış kampanyaları başlatılırken, 3 tüp kan veren duyarlı vatandaşlar Çınar gibi ilik bekleyen binlerce çocuğa ayrıca ümit oluyor.
Kızılay Tokat Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Kayhan Kılıç, Kızılay Tokat Genel Hizmet Yöneticisi Ahmet Demirağ ile Kızılay Gönül Temsilcisi Canan Çöpoğlu Radyo Extra'da İklim Nalbant ile Saygın Arslantaş'ın konuğu oldu. Kızılay'ın çalışmaları ve görev alanları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kızılay Tokat Şubesi Başkan Yardımcısı Kılıç, Tokat'ta lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz için başlatılan kampanyaya desteklerin artarak devam ettiğini söyledi.
Çınar için Tokat'ta başlatılan kampanya devam ettiğinin altını çizen Kılıç, 'Kampanya kapsamında yaklaşık 3 bin kişi kan örneği verdi. Bu kampanya sadece bir hafta ile sınırlı değil, isteyenler kan merkezine müracaat ederek kan örneği verebilecek. Ayrıca bu kampanya Samsun ve Ordu'da başlatıldı. Diğer illerde de Çınar ve tüm lösemili çocuklar için kan bağış noktalarına vatandaşlarımızı bekliyoruz' diye konuştu.

Lösemi hastası Çınar için 3 bin kişi kan verdi

SIRADAKİ HABER
}