Samsun Haber: OMÜ Tıp Fakültesinde 3 bin kişi Çınar için kan verdi

Samsun Haber: Lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için başlatılan kampanyaya yaklaşık olarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde 3 bin kişinin donör olarak kan verdiği kaydedildi.

OMÜ Tıp Fakültesinde 3 bin kişi Çınar için kan verdi

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için Tokat'ta yaşayan yakınları sosyal medya üzerinde 'Çağrıma kulak ver' başlığında başlatılan kampanya destekler devam ediyor. Samsun ve Ordu'da da Çınar için kan bağış kampanyaları başlatılırken, 3 tüp kan veren duyarlı vatandaşlar Çınar gibi ilik bekleyen binlerce çocuğa ayrıca ümit oluyor.

Kızılay Tokat Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Kayhan Kılıç, Kızılay Tokat Genel Hizmet Yöneticisi Ahmet Demirağ ile Kızılay Gönül Temsilcisi Canan Çöpoğlu Radyo Extra'da İklim Nalbant ile Saygın Arslantaş'ın konuğu oldu. Kızılay'ın çalışmaları ve görev alanları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kızılay Tokat Şubesi Başkan Yardımcısı Kılıç, Tokat’ta lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz için başlatılan kampanyaya desteklerin artarak devam ettiğini söyledi. 
Çınar için Tokat'ta başlatılan kampanya devam ettiğinin altını çizen Kılıç, "Kampanya kapsamında yaklaşık 3 bin kişi kan örneği verdi. Bu kampanya sadece bir hafta ile sınırlı değil, isteyenler kan merkezine müracaat ederek kan örneği verebilecek. Ayrıca bu kampanya Samsun ve Ordu'da başlatıldı. Diğer illerde de Çınar ve tüm lösemili çocuklar için kan bağış noktalarına vatandaşlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

3 kişi öldürdü sonra sosyal medyadan yayın yaptı

1 3 kişi öldürdü sonra sosyal medyadan yayın yaptı

Haydi maça

2 Haydi maça

Kahramanmaraş'ta kaçak silah operasyonu

3 Kahramanmaraş'ta kaçak silah operasyonu

Alkollü sürücü kanala devrilen otomobilinde sigara içmeye devam etti

4 Alkollü sürücü kanala devrilen otomobilinde sigara içmeye devam etti

Cinnet getiren şahıs dehşet saçtı sosyal medyada canlı yayın yaptı: 3 ölü 4 yara

5 Cinnet getiren şahıs dehşet saçtı sosyal medyada canlı yayın yaptı: 3 ölü 4 yara

Yazık bu devlete!..

6 Yazık bu devlete!..

Evli çifti trafik kazası ayırdı

7 Evli çifti trafik kazası ayırdı

Otomobille çarpışan ambulans devrildi: 5 yaralı

8 Otomobille çarpışan ambulans devrildi: 5 yaralı

Gaziantep'te 2 araç çarpıştı:5 yaralı

9 Gaziantep'te 2 araç çarpıştı:5 yaralı

Çakır: 'Kısa sürede hazırlandık'

10 Çakır: 'Kısa sürede hazırlandık'


SIRADAKİ HABER