Ordu haber: Ünye Belediye Meclisi toplandı

Ordu haber: Ünye Belediye Meclisi yeni gündem maddeleriyle toplandı. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, meclis toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünye Belediye Meclisi toplandı

UNİPORT ile ilgili 27 Ekim itibariyle yüklenici firmanın çalışmalarını bitirdiği ancak AVM içerisinde hizmet verecek firmaların yerleşimlerinin devam ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 'Şu anda markalar yerleşim çalışmasını sürdürüyor. Bunun yanı sıra Ünyeli firmalar da AVM'de yer alıyor. Çevre düzenleme projemiz bitti, yolun yapılmasıyla çevre düzenine girilmiş olacak. Büyük ihtimalle Aralık ayı başında açmış olacağız. Çok fazla güne takılmıyoruz. Bizim normal bitiriş tarihimiz 2018'in Haziran ayı olmasına rağmen yüklenici firmayı zorlayarak böyle bir tarihte bitirmiş olduk' dedi.

15 temmuz Meydanı'nda kamulaştırma sorunu
15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bulunan bir binanın kamulaştırılmadığını ifade eden Başkan Çamyar, 'Biz şahsa ya da kuruma bakmayız. Biz alanla ilgili ya da başka yerle ilgili doğru adım atarız. Buradaki binanın kent meydanı ile bütünleşmesi açısından elzem. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Ancak Ünye Belediyesi olarak daha önce kamulaştırma bedeli olarak Rüzgârlı Sokağa 5 milyon TL ödedik. Ayrıca, Bayramca mahallemizde tapusuz alan ile ilgili 1 milyon 350 bin TL gibi bir rakam ödedik. Bunlar öyle hemen ödenecek rakamlar değil. Burası ile ilgili geçtiğimiz hafta belediye encümenimizde kamu yararına kararı aldık ve kamulaştırma çalışması başlattık. Büyük ihtimalle önümüzdeki toplantıya getireceğiz. İller Bankasından kredi kullanmamız sadece Ünye için değil Türkiye için genel bir durum var. Eğer biz İller Bankasından kamulaştırma yapamayacaksak diğer seçeneğimiz ya dükkân satışı yapacağız ya da takasa yapacağız. Büyük ihtimalle önümüzdeki toplantıya böyle bir gündem ile geleceğiz' dedi.

Ünye Kalesi ile ilgili yeni gelişme
Ünye Kalesi ile ilgili gelişmeleri de değerlendiren Başkan Ahmet Çamyar, 'Geçtiğimiz günlerde bir inceleme yaptık. Ünye Kalesi'nde işlemlerimiz bitti ve bir protokol haline getirdik. Kazı işlemini Ünye Belediyesi olarak biz yapacağız, ancak restorasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı yürütecek. Genelde bu tür işler yaz mevsiminde yapıldığı için biz de Nisan ayında ihaleye çıkacakmışız gibi hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve bu iş uzun sürmeyecek. Yaklaşık 3 ay gibi bir sürede tamamlanmış olacak' diye konuştu.

Alkollü mekan talebi kabul edilmedi
Ünye Belediye Meclis Toplantısı Başkan Ahmet Çamyar'ın değerlendirmelerinin ardından gündem, ilave edilen bir madde ile başladı. Belediye Meclis üyeleri talebin gündeme alınmasını kabul ederken, çay bahçesi ve restoranı ile ilgili işletmeci tarafından alkollü alanlar kategorisine dahil edilmesi talebi değerlendirildi. Başkan Ahmet Çamyar, 'Burası insanların yoğun olarak bulunduğu bir bölge ve herkes burayı çay bahçesi olarak biliyor. Dolayısıyla böyle bir mekanda alkol olması uygun değildir' dedi. Talep reddi bir karşı oyla üyelerin çoğunluğuyla kabul edildi.

Ünye Belediye Meclisi toplandıEN ÇOK OKUNANLAR

Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

1 Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

2 İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

3 Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

4 Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

5 Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

New York'ta yangın paniği

6 New York'ta yangın paniği

Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

7 Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

Çocuklara doğru beslenme

8 Çocuklara doğru beslenme

Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi

9 Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi


SIRADAKİ HABER