HaberlerSamsun Haberleri68'lik dede gençlere meydan okuyor

68'lik dede gençlere meydan okuyor - Samsun Haberleri

Samsun'da geçimini karton toplayarak ve hamallık yaparak sağlayan 68 yaşındaki İsmail Çelikcan, temiz yüreği ve ortaya koyduğu mücadeleyle insanlık örneği sergiliyor.

68'lik dede gençlere meydan okuyor

Samsun'da evli ve 4 çocuk babası İsmail Çelikcan, yaşında rağmen yıllardır sokak sokak gezerek çöplerden karton toplayıp, hamallık yapıyor. Çelikcan, topladığı kartonları satarak para kazanmaya çalışıyor. Günlük 20-25 TL arasında para kazanan 68 yaşındaki vatandaş, gençlere meydan okuyor.
Şimdiki gençlerin iş beğenmediğine dikkat çeken İsmail Çelikcan, 'Bu zamanlarda gençlerin haline bakıyorum ama çok üzülüyorum. Birçoğu çalışmıyor, boş boş geziyor. Çalışanları ise hallerinden memnun değil. Hepsi şikayet edip dert yanıyor. Hepsi masa başında oturup çalışma derdi içerisinde. Benim yaşım 68. Geçimimi de bu yaşıma rağmen sırtımda yük taşıyarak sağlıyorum. Yaptığım işten de hiç şikayet etmiyorum. Allah'a şükür bir şekilde geçiniyoruz. Yaşıma rağmen biraz zorluk yaşasam da gençlere meydan okurum. Onlar benim bu yaptığım işi yapamazlar. Benim 4 çocuğum da evli. Hepsini evlendirdim. Hanımımla birlikte yaşıyoruz. Günlük kazandığım paralar ile hayatımızı sürdürüyoruz. Aslında çocuklarım bana çalışma biz sana bakarız diyor ama ben çalışmadan duramam. Ne yapacağım? Kahveye gidip okey mi oynayayım? Hamallıkta olsa çalışmayı seviyorum' dedi.

68’lik dede gençlere meydan okuyor

SIRADAKİ HABER
}