Duygusal anma - Samsun Haberleri

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle 19 Mayıs İlçesi'nde düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı

 Duygusal anma

 

19 Mayıs İlçesi’nde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle program düzenlendi. Kaymakam Yavuz Güner ve Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun 15 Temmuz Millet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

BÜYÜK LİDER

Program daha sonra 19 Mayıs Belediye Düğün Salonu’nda Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti. Okul Müdürü Yalçın Şahin, "10 Kasım’da Atatürk’ü anmakta, büyük öndere şükran duygularımızı en samimi biçimde dile getirmekteyiz. Bununla birlikte onun fikir ve düşüncelerini yaşantımızda tatbik etmenin gerekliliğini de özellikle dile getirmeliyiz. Atatürk, Türk milleti ve vatanı için büyük fedakârlıklarla bulunmuş, dünya tarihine damgasını vurmuş büyük bir liderdir" dedi.

EBEDİYEN YAŞAYACAK

Programın ardından konuşan Belediye Başkanı Topaloğlu ise, "Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet; sen Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaksın. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefatının 79. yıldönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, onun şahsında bu milletin bekası için mücadele etmiş bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}