HaberlerSamsun Haberleri Atatürk'ün yolunda ilerlemeye kararlıyız

Atatürk'ün yolunda ilerlemeye kararlıyız - Samsun Haberleri

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, 'Atamızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O'nun devrimlerini korumaya ve O'nun gösterdiği aydınlık yolda azimle yılmadan ilerlemeye kararlıyız' dedi

 Atatürk'ün yolunda ilerlemeye kararlıyız

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü nedeniyle Gazi Caddesi Mecidiye Çarşısı girişinde anma programı düzenledi. 11 Kasım 1938 yılında çıkan gazatelerden bir sergi gerçekleştiren dernek üyeleri aynı zamanda dönemin Tan Gazetesi'nden de Samsunlulara dağıttı. Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan mini konser ve okunan şiirlerle program devam etti. Program, vatandaşların da oldukça ilgisini çekti. Samsunlular Atatürk'ün sevdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettı.

ATATÜRKÇÜ OLMAK BİR ONUR

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, programın açılışında yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri, Türk milletinin atası, 57 yılık yaşamı boyunca milletinin bağımsızlığını egemenliğini kendi hayatından üstün tutmuş, geçmişimiz ve geleceğimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bedensel varlığının aramızdan ayrılışının 79. yılını anmak için toplandık. O'nu daha bir özlemle, saygıyla, minnetle anıyoruz, arıyoruz ve özlüyoruz. Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için Atatürkçü düşünmek, yaşamak ve Atatürkçü olmak bir onur. Tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik temelinde yürütmek bir erdem. Biz biliyoruz ki 'Ben Türküm' diyenler, Atamızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O'nun devrimlerini korumaya ve O'nun gösterdiği aydınlık yolda azimle yılmadan ilerlemeye kararlıyız" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU 

 

SIRADAKİ HABER
}