Samsun Haber: Başı dik yaşamayı Atatürk'e borçluyuz

Samsun Haber: CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Hangi fikre, hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım, bu ülkede başı dik bir şekilde yaşamamızı Mustafa Kemal'e borçluyuz' dedi

 Başı dik yaşamayı Atatürk'e borçluyuz

CHP Samsun İl Örgütü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi.

'O'NU ANLAMA GÜNÜ

Partililer adına anıta çelenk sunan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Atatürk bize, bağımsız bir vatan armağan etti. Unutmayın ki, hangi fikre, hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım, bu ülkede başı dik bir şekilde yaşamamızı Mustafa Kemal’e borçluyuz. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Ve biz bugünü sadece, yas tutularak geçirilecek bir gün olarak görmüyoruz. Bugün, dünyanın gıptayla baktığı bir lideri, bir devrimciyi anlama günüdür" diye konuştu.

ATATÜRK ORTAK PAYDAMIZ

Yurtdışında yayın yapan bir gazetede Atatürk'ün ölümünün ardından 'Allah bir millete yardım etmek isterse, onun başına Mustafa Kemal gibi birini getirir' sözlerini hatırlatan Akcagöz, "Bu ülkenin ne zorluklarla kurulduğunu unutursak, Atatürk’ün büyüklüğüne gölge düşürmeye kalkanlara pabuç bırakırsak, felakete sürüklenmemiz de kaçınılmaz olur. Mustafa Kemal, bu ülkenin tartışılmaz ortak paydasıdır. Atatürk düşmanlığı, emperyalist bir oyundur. Büyük önderi, vefatının 79. yılında saygı ve özlemle anıyorum" ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ 'MODA' ATATÜRK

Atatürk Anıtı'ndaki anma programından sonra CHP Samsun İl Başkanlığı'nda, 11 Kasım 1938 tarihli gazetelerin sergisi açıldı. Daha sonra eski ADD Samsun Şube Başkanı Nihat Şenyurt "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu konferansı gerçekleştirdi. Şenyurt, "Artık iktidar partisi Anıtkabir'e insanları taşımaya başladı. Sadece Türklerle kalmadı, Suriyelileri de taşıyacaklar. Onlara öğreteceklermiş. Bu ara moda oldu. Atatürk'ü anlamak, sevmek, yaşamak farklı şeyler. Eğer siz Atatürkçüyseniz, Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşıyor olmanız gerekir" dedi.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

1 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

2 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

3 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Yazık bu devlete!..

4 Yazık bu devlete!..

Bütün biletleri aldılar

5 Bütün biletleri aldılar

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

6 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

7 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Başkanlığa değil hizmete talibim

8 Başkanlığa değil hizmete talibim

İkisi de 11'de

9 İkisi de 11'de

Haydi maça

10 Haydi maça


SIRADAKİ HABER