HaberlerSamsun Haberleri'Hayata dokunacak'

'Hayata dokunacak' - Samsun Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Şehircilik Şurası'nda çıkan kararlar yol gösterici olacak. Fikirsel düzlemden beslenen konular, mutlaka yasal düzenlemelere, hayatımıza dokunan farklılıklara dönüşecek' dedi

'Hayata dokunacak'

Hafta içi her gün Burcu Düzgün Çoban'ın sunumuyla ekranlara gelen Haberin Sesi programında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Şehircilik Şûrası’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

YOL GÖSTERİCİ OLACAK

Şura hazırlıklıarının br yıl önce başladığını ifade eden Karaaslan, "Akademisyen, özel sektör, sivil toplum örgütlerinin ve karar alma mekanizmasındaki dinamiklerin katıldığı şura, somut yol haritalarına dönüşen bir çalışma haline geldi. Açılış be kapanış törenlerinin Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla külliyede gerçekleştirdiğimiz etkinliğin son değerlendirme panelinde moderatördüm. İki aşamalı gerçekleşen ve dört ana başlıkta topladığımız gündem maddeleri, önümüzdeki süreç için yol gösterici olacak. Fikirsel düzlemden beslenen bu konular hayatımıza dokunan farklılıklara dönüşecek" dedi.

ASLOLAN ORTAK AKIL

Artık yeni şeyler söylemenin ve ortak aklın büyük önem taşıdığını belirten Karaaslan, "Ortak akıl oluşturmak adına, farklı kesimler 10 aydır büyük emek vererek biraraya geldi. Sorunların çözümü noktasında da yeni şeylerin söylenmesi gerektiğine inanıyorum. Kimlikli şehirler başta olmak üzere şehri doğayla daha uyumlu, çocuk dostu, kadın dostu, engelsiz hale getirmek adına hayatımızda kısa zamanda çok büyük değişiklikler ve yenilikler görmeye başlayacağız" ifadelerine yer verdi.

Pirsu DÜZGÜN 

SIRADAKİ HABER
}