HaberlerSamsun HaberleriTörenlere yoğun katılım

Törenlere yoğun katılım - Samsun Haberleri

Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü nedeniyle Ladik'te düzenlenen törenlere yoğun katılım dikkat çekti

Törenlere yoğun katılım

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıldönümünde Ladik'te düzenlenen törenle anıldı.

Hükümet Konağı önünde başlayan törene Belediye Başkanı Selim Özbalcı’nın yanı sıra Kaymakam Emrah Uzun, Cumhuriyet Savcısı Fatih Gökçe, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Atatürk Anıtı'na çelenklerini sunması ile başlayan törende, saat 09.05'te siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreni sonrasında Başkan Özbalcı, beraberindeki heyetle İlçe Emniyet Müdür Vekilliğine atanan İlhan Güler’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından Başkan Özbalcı ve beraberindekiler, Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen anma programı için Akpınar Fen Lisesi Müdürlüğü Gösteri Merkezi’ndeki etkinliğe katıldı.

Program sonrası Başkan Özbalcı, protokol üyeleri ile birlikte ‘Atatürk’ temalı resim sergisini gezdi.

 

SIRADAKİ HABER
}