Honda: Honda'dan oyun dünyasının tozunu attıracak 400 beygirlik konsept

Honda: Sanal dünyanın tozunu attırmak için hazırlanan Honda Vision Gran Turismo, meraklılarına keşke dedirtecek bir yapıya sahip.

Honda'dan oyun dünyasının tozunu attıracak 400 beygirlik konsept

Simülasyon oyunlarının her yeni versiyonunda daha da gerçekçi hale gelmesiyle birlikte eriştiği kitle bir adım daha artıyor. Hal böyle olunca sanal dünyanın bu sahipleri üreticilerin kendilerini öne çıkarması adına yepyeni bir kanal haline gelmiş durumda. Bunun en somut iş birliğine Forza Motorport 7‘nin tanıtım etkinliğindeki Porsche GT2 RS ile tanık olmuştuk. Bugünse benzer bir adıma Gran Turismo Sport‘ta yer almak üzere Hondaaracılığıyla tanık oluyoruz. Geçtiğimiz dönemde bazı çizimlerle gündeme gelen bu konsept model Honda Vision Gran Turismo adıyla bizleri karşılıyor. Gerçek dünyaya da uyarlanan modelin teknik değerlerine kadar özelliklerinin açıklanması işin geldiği noktanın ciddiyetini anlayabilmek adına fazlasıyla yeterli.

Model şimdilik sadece oyunda sahne alacak

Honda yetkililerinin Vision Gran Turismo’yu uzun veya kısa vadede seri üretim olarak hayata geçirip geçirmeyeceği şimdilik muamma diyebiliriz. Los Angeles’ta tamamlanan modeli üretime geçecekmiş gibi aerodinamik yapıya sadık kalarak tasarlayan ekip NSX‘i andıran bir otomobili karşımıza çıkartıyor. Gövdesinin tamamı karbon fiberden üretilen aracın toplam ağırlığı sadece 899 kilogram olarak paylaşılıyor. 2.0 litre hacme sahip dört silinidlir DOHC VTEC motorun kullanıldığı araba 403 beygirlikgücünü sekiz ileri çift kavrama şanzımanla arka tekerleklerinden yere aktarıyor. Modelin hayata geçip geçmeyeceği düşünceleri bir kenara dursun, sanal dünyada yarışlar çoktan başladı bile.

 

 

 

 

KAYNAK:LOGEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kara kış kapıda

1 Samsun'da kara kış kapıda

Ne konuştular?

2 Ne konuştular?

Tepkiler çığ gibi

3 Tepkiler çığ gibi

Sevgilisi tarafından alıkonulup 5 gün tecavüze uğradığını iddia etti

4 Sevgilisi tarafından alıkonulup 5 gün tecavüze uğradığını iddia etti

Taşeron konusunda adımlar atılmalı

5 Taşeron konusunda adımlar atılmalı

Zamlar eziyete dönüştü

6 Zamlar eziyete dönüştü

Tribünler neden boş?

7 Tribünler neden boş?

Samsun'da otomobil ile pikap çarpıştı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ile pikap çarpıştı: 2 yaralı

 Özrünü kabul etmiyoruz

9 Özrünü kabul etmiyoruz

Günlük kullanılan apartlara şok baskınlarda ceza yağdı

10 Günlük kullanılan apartlara şok baskınlarda ceza yağdı


SIRADAKİ HABER