Düzce haber: Düzce yuvam için el ele verdi

Düzce haber: Düzce İl Müftülüğü ile Düzce Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 'Yuvam İçin El Ele' adlı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Düzce yuvam için el ele verdi

Düzce İl Müftülüğü Eğitim uzmanı Necmettin Kuzu tarafından hazırlanan proje Düzce Valiliği'nce yürütülen Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında sürdürülmektedir. Proje kapsamında salı ve perşembe akşamları 4 eğitim dersi olarak Düzce'deki tüm köyleri ile mahallelerindeki halka yönelik; 'İslam' da Emanet Bilinci, Aile İçi İletişim, Madde Bağımlılığı, Erken Yaşta Evlilikle' konularında farkındalık eğitimleri verilmekte.
Düzce İl Müftüsü Selami Emen'in, Hacıahmetler Köyü'nde bizzat sunum yaptığı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve İl Milli Eğitim Murat Yiğit'in katılım sağladığı projede; Düzce Valiliği, İl Müftülüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde, Düzce Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü paydaşlığında geniş bir eğitimci kadrosu bulunmakta.
Projenin amacı; mutlu yuvaların tesisinde aile bireylerinin sorumlulukları hakkında bilgilendirmek ve şiddete bağlı Madde Bağımlılığı ile Erken Evlilik problemlerine karşı önleyici tedbir almada aile fertlerine uzmanlık kazandırmak olan Yuvam İçin El Ele Projesi Aile bireylerinin görev ve sorumluluklarını fark etmelerinin sağlıyor. Aile bireylerine etkili iletişim becerilerinin kazandırılması sağlanıyor. Ailede şiddetin olumsuz olarak bireylere yansımalarının farkındalığının, Rol model olarak ebeveynin çocuklarına örnekliğinin farkındalığının, Madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıkların farkındalığının sağlanarak çözüm önerileri hakkında kazanımların elde edilmesi, Erken yaşta yapılan evlilikle mücadele kapsamında gençlerin ve ebeveynlerin farkındalığının sağlanması hedefleniyor.

Düzce yuvam için el ele verdiEN ÇOK OKUNANLAR

İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

1 İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

2 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

3 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Samsunspor seriyi sürdürdü

4 Samsunspor seriyi sürdürdü

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

5 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

6 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

7 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

8 OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

Bütün biletleri aldılar

9 Bütün biletleri aldılar

Yazık bu devlete!..

10 Yazık bu devlete!..


SIRADAKİ HABER