Muş haber: Şehit kaymakam için mevlit okutuldu

Muş haber: Muş'un Malazgirt ilçesinde, teröristlerin makam odasına el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk için merkez camisinde Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Şehit kaymakam için mevlit okutuldu

PKK'lı teröristlerce şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk için Malazgirt Merkez Camisinde mevlit okutuldu. Okutulan mevlitte tüm dualar şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'e hediye edildi.
Malazgirt Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından Merkez Cami'de düzenlenen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı mevlit programında, Malazgirt Müftülüğü ilçe vaizlerinin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetini huşu içinde dinleyerek terör saldırısında şehit düşün Kaymakam Safitürk ve diğer şehitler için dua ettiler. İlçe Müftüsü Bünyamin Gölcü mevlitte yaptığı konuşmada, 'Genç yaşta hainlerin saldırısı sonucu şehitlik mertebesine ulaşan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'e Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz. Allah'ım, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozdurmasın. Bu vatan hainleri vatanımızı asla bölemeyecek. Memleketin değişik köşelerinde milletimizin birliği, vatanımızın bölünmezliği uğruna görev yapan merhum şehidimiz Muhammet Fatih Safitürk ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun, Peygamber efendimize komşu olsunlar. Allah hepimize Cennet-i Ala'da, Peygamber Efendimizin sancağı altında toplanmayı nasip etsin' ifadelerine yer verdi.
Şehit Kaymakam Safitürk için mevlit programı tertipleyen Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, dönem arkadaşım Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'e Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar dileyerek yaptığı konuşmada, Muhammed Fatih Safitürk benim dönem arkadaşım ayrıca aile dostumdu. Kendisinin şahadeti bizleri hayli üzmüştü. Fakat şehitlik mertebesine çıktığı içinde kendisiyle gurur duyduk. Allah herkese şehadet şerbeti içmeyi nasip etsin. Cenabı Hak bizleri şehitlerimizin şefaatlerine nail etsin. Muhammed kardeşimin tek derdi ve amacı vatana millete hizmet etmekti. Değerli kaymakamım ve dönem arkadaşıma ve ülkemiz üzerinde hain emelleri olan bölücü terör örgütü tarafından yapılmış olan bu ve benzeri hain saldırıları nefretle kınıyor, tüm milletimize ve ailesine sabırlar diliyorum. Allah rahmet etsin' dedi.
Malazgirtli vatandaşlardan Abdullah Tekin, bugün buraya şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk için geldik. Kendisinin şehadeti bizleri hayli üzmüştü. Allah rahmet etsin. Buradan yapacağımız tüm duaları şehitlerimize armağan ediyoruz' dedi.
Merkez Cami'de düzenlenen mevlide, şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün dönem arkadaşı Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, Malazgirt Emniyet Müdürü Metin Cebeci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit kaymakam için mevlit okutulduEN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

Fatih'te kaza: 1 ölü

3 Fatih'te kaza: 1 ölü

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

4 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

5 Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

6 Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

7 Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

8 Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

Kuşadası'nda yangın

9 Kuşadası'nda yangın


SIRADAKİ HABER