Samsun haber: 70 yeni otobüs Samsun halkının hizmetinde

Samsun haber: Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım hizmetlerinde kullanılacak yeni otobüslerin hizmete alınması töreninde konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 'Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır' dedi.

70 yeni otobüs Samsun halkının hizmetinde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. tarafından yeni ring ve expres hatlarda kullanılmak üzere satın alınan 70 adet yeni otobüs düzenlenen törenle teslim alındı.
Tekkeköy'deki otobüs toplanma alanında gerçekleştirilen törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, idareciler olarak Samsun halkının hizmetkârı olduklarını ifade ederek, 'Bu araçlarımızı halkın hizmetine sunuyoruz. Biz halkımız için çalışıyoruz. Bu yeni araçlar babamızın malı değil, benim malım değil. Bu otobüsler Tekkeköy'de oturan yaşlı teyzemin, gariban köylümüzün hizmetinde. Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır' diye konuştu.

Şoförlere uyarı
Araçları kullanacak olan sürücülere de seslenen Başkan Yılmaz, 'Vatandaşımızın hizmetinde olduğunuzu asla unutmayın. Sakın ola vatandaşımızı üzmeyin. Görevinizi layığıyla yerine getirin. Ben belediyenin şoförüyüm demeyeceksin. Asarcık ya yaşayan teyzenin şoförüyüm düşüncesiyle bakacaksın. Ben asla ve asla Samsun halkına ben şuyum ben buyum diye tavır sergilememişimdir. Sizde sakın ola yapmayın. Siz sadece işinizi layıkıyla yapın, akşam olunca eve huzurlu bir şekilde gidin' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tedarikçi firma tarafından Başkan Yılmaz'a sembolik otobüs anahtarı verildi. Başkan Yılmaz daha sonra yeni otobüslerden birisinin direksiyonuna geçerek bir süre kullandı.
Yapılan törene Başkan Yılmaz'ın yanı sıra Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Barti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Coşkun Öncel, Gwnel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Özdemir, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, şirket müdürleri, daire başkanları tedarikçi firmanın yetkilileri ve çalışanlar katıldılar.

Yeni seferler 13 kasım'da başlıyor
Bu arada Samulaş A.Ş. tarafından 13 Kasım tarihi itibariyle başlatılacak olan 4 yeni expres ve ring seferlerinin güzergâhları ise şöyle:
R28 - Gar Tramvay İstasyonu - Hastaneler - Duruşehir Ring Hattı
R22 - 19 Mayıs Tramvay İstasyonu - Organize Sanayi Bölgesi Ring Hattı
3) E4 Ekspres Büyük Cami - Cumhuriyet Meydanı - Kılıçdede - Duruşehir - Araştırma Hastanesi Hattı
4) E5 Ekspres OMÜ - Cumhuriyet Meydanı - Araştırma Hastanesi -Otogar Hattı

70 yeni otobüs Samsun halkının hizmetindeEN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

Fatih'te kaza: 1 ölü

3 Fatih'te kaza: 1 ölü

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

4 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

5 Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

6 Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

7 Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

8 Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

Kuşadası'nda yangın

9 Kuşadası'nda yangın


SIRADAKİ HABER